ІНВЕСТИЦІЙНИЙ АТЛАС НАДРОКОРИСТУВАЧА

Образ Ветерана

05.08.2020 | 16:05

У суботу, 8 серпня, на колишньому військовому летовищі поблизу Ротмістрівки відбудеться грандіозне, яскраве авіашоу "ЯСЛА-2020" – «Я люблю Саміт Любителів Авіації». Це вже другий авіафест.

Офіційне відкриття - о 16.00, але знайомство з технікою, фотосесії, спілкування з людьми, закоханими в небо, насичений активний відпочинок, купа незабутніх вражень - цілий день. Про це інформують організатори.

На одному виставковому майданчику можна буде побачити майже півсотні саморобних повітряних літальних апаратів, які доставлять із різних куточків України.

- Торік на фестивалі було представлено до 40 літальних апаратів, не рахуючи парапланів, парамоторів, з них до 25 – аматорської конструкції. Цьогоріч уже встигли зареєструватись власники 40 літальних апаратів, - повідомив заступник голови ГО «Черкаська обласна федерація парапланеризму, парапланерного та мотопарапланерного спорту ПАРААРТ» Володимир Осичнюк. – Ми пишаємося тим, що – вперше за 30 років від часу проведення у Україні останнього масштабного авіазаходу, присвяченого конструкторам-аматорам - нам вдається об’єднати людей, що самі конструюють, модернізують, будують літальні апарати, вносять свіжу конструкторську думку і винахідливість у сферу авіації, у потужну спільноту однодумців. Цього року ми запланували ряд майстер-класів, що допоможуть аматорам авіації вирішити ряд проблемних питань – наприклад, вироблення стратегії стосовно легалізації цього виду авіації.

Якщо минулорічний фест робили вчотирьох, то тепер команда організаторів складає близько 20 осіб. Долучаються і волонтери. Окрім того, навіть працюють над відкриттям у Ротмістрівці авіаклубу, який буде розвивати малу авіацію та авіамоделювання.

Авіатори приїдуть ще в пятницю, а всі основні заходи розпочнуться в суботу. Проте і в неділю планується ряд заходів. Запрошують також людей з наметами, адже територія у селі досить гарна.

– Щоб провести авіаційний фест, необхідно дотримуватись декількох умов. Зокрема, мати зареєстровану злітну смугу або приземлитися на геоточку. Черкаський аеропорт немає сертифікованої полоси і тому на нього немає фізичної і юридичної можливості прилетіти літакам, тож проводимо захід в селі, а не в Черкасах. Там зараз проводять роботу з реєстрацією полоси, водночас наголошу, що аеропорти на зразок черкаського – це режимні об’єкти, а такі фести домашні проводяться якраз на польових аеродромах, – розяснив Володимир Осичнюк.

Долучився до організації фесту і черкаський ротарі клуб, ряд інших небайдужих осіб.

– Для мене після першого польоту стало все на місця. Це відчуття свободи і я з радістю долучився до організації цьогорічного фесту. Хочеться, щоб більше людей приїхали, подивилися, потрогали літаки, – каже учасник Володимир Полянський.

– Це реклама авіамоделюванню, авіагалузі. Майбутнє людства за науковими розробками. І хочемо, щоб діти знайомилися з цим всим і через якийсь час самі робили проект в авіагалузі, тому ротарійці долучилися до цього, – каже мисткиня Олеся Теліженко.

А розважатимуть глядачів різні гурти, зокрема, і «Спів братів».

Оскільки організатори все роблять власними силами, то участь у фесті буде символічна – це близько 100 гривень з дорослого, але безкоштовно для дітей.

За матеріалами "Прочерку"

24 вересня