11.04.2018 | 12:35

З 01 березня 2018 року набрав чинності пункт 1 статті 3 Указу Президента України  «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році» №33/2018 від 15.02.2018 року щодо призову громадян України на строкову військову службу у квітні – травні 2018 року.

Призовний вік в Україні в 2018 році встановлено на рівні 20-27 років. Таким чином, чоловіки цієї вікової категорії, визнані придатними до стройової підготовки і не мають підстав для відстрочки або звільнення від призову, зобов’язані пройти службу в рядах Збройних Сил України. Разом з тим, незважаючи на підвищення віку призовників-строковиків, молоді люди 18-19 років вправі пройти службу в армії на добровільній основі (за контрактом).

Згідно ст. 23 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу» термін служби в армії становить:

• 18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти;
  • 12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.

Сьогодні більшість юнаків, коли чують про строкову службу в армії, бояться того, що їм доведеться бути на лінії фронту. Проте, юнаків, що будуть призвані до армії у 2018 році, українською військовою доктриною відправляти в зону проведення АТО, строго заборонено, адже там сказано, що солдати-строковики не можуть допускатися до військових операцій.

Порядок дій після отримання повістки до військового комісаріату. Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку з військкомату, зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. При цьому в Законі зазначено, що неотримання повістки з будь – яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.

Поважними причинами неявки можуть вважатися тільки об’єктивні причини: стихійне лихо, хвороба призовника, смерть близького родича або близького родича дружини. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії. Громадяни, які ухиляються від призову на строкову військову службу, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність згідно з законодавством.

Сповіщати військкомат про працівників, які підлягають весняному призову 2018 року на строкову військову службу, повинні і керівники установ та організацій. У разі порушення цього закону роботодавці також можуть розраховувати на штрафні санкції.

Соціальні гарантії призовників:

•  позитивним нововведенням для призовників 2018 року стало збільшення одноразової грошової допомоги від держави, яка складатиме 6 500 гривень, (отримують на особисту банківську картку на обласному збірному пункті під час відправлення);
  • військовослужбовці перебувають на повному державному забезпеченні, розміщуються в казармах, забезпечуються щоденним триразовим харчуванням та військовою формою одягу згідно встановлених норм;
  •  виплачується щомісяця 350 – 700 грн. (залежно від в/звання та посади) на особисті потреби;
  • надається відпустка (10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад);
  • при звільненні в запас виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (від 1 232 – до 1 960 грн.), для військовослужбовців з числа дітей – сиріт та позбавлених батьківського піклування 12 окладів (від 1 848 до 2 940 грн.);
  • час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи;
  • зберігається робоче місце та середній заробіток особам, за умови офіційного працевлаштування до призову;
  • особи, які були призвані в період навчання у ВНЗ І-ІVрівнів акредитації, при звільненні зараховуються для продовження навчання до того ВНЗ, де вони навчалися до призову, не залежно від форми навчання;
  • тільки військовослужбовці строкової військової служби мають право на безоплатний проїзд всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення;
  • члени сімей військовослужбовців строкової військової служби мають переважне право при прийнятті на роботу і на залишення на посаді при скороченні чисельності або штату працівників.

Докладнішу інформацію про військову службу у Збройних силах України та наявність вакансій можна отримати у Смілянському об’єднаному міському військовому комісаріаті за адресою: м. Сміла, вул. Ю.Кондратюка, 34 (О. Невського, 34), щоденно з 8.00 до 17.00 год. Контактні телефони: (04733)4-23-33, (04733)4-23-31.

Автор: Admin

Газета Сміла