07.05.2018 | 11:37

Шановні жителі міста, що може бути поганого в тому, щоб з ранку вийти на стихійний ринок та купити молочні, м’ясні вироби, городину!
Зручно і швидко… Але не завжди корисно! Продукти, які продаються з землі, із необладнаного автотранспорту, на проїзній частині, в антисанітарних умовах, що не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи несуть в собі чималу загрозу, можуть стати причиною виникнення гострих інфекційних шлунково-кишкових захворювань особливо у дітей, людей похилого віку, із ослабленим імунітетом, вагітних.
З метою попередження та недопущення стихійної торгівлі відділом торгівлі, підприємництва та захисту прав споживачів проводяться регулярні рейди, але це не завжди допомагає, створюючи тимчасовий ефект.
Торгівля з рук у невстановлених місцях - це правопорушення, за яке передбачена відповідальність за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладання штрафу. Однак, продавці «стихійники» свідомо порушують Закон і ставлять під загрозу здоров’я покупців, особливо у спекотний час.
Закон вимагає: сировина та харчові продукти тваринного походження підлягають обов`язковій ветеринарно-санітарній експертизі, яку проводять тільки в спеціальних установах – лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи, і є гарантією придбання якісної і безпечної продукції для споживача, торгівля із землі суворо заборонена. Місць на ринках вистачає, але торгівлею на дорозі не треба сплачувати за оренду торгового місця, ринковий збір, там великі потоки людей, можна торгувати, не здаючи продукцію на лабораторні дослідження при цьому вони закривають очі на питання безпеки та якості сировини та продукції, що реалізують людям.
Чим небезпечні продукти зі стихійних місць:
1. Якість продуктів ніхто не перевіряє.
2. Харчі продаються прямо з землі, де «кишить» збудниками хвороб. Придбавши такий продукт, можна захворіти на інфекційні кишкові захворювання.
3. На стихійних місцях немає торгових місць, що є порушенням санітарно-гігієнічних вимог при торгівлі.
4. Продавці «стихійники» не отримують жодних дозволів від адміністрації та інших служб, можуть бути носіями інфекційних захворювань в т.ч. туберкульозу.
5. В разі отруєння продуктами з такого базару потерпілому не буде на кого пред’явити позов до суду.
В черговий раз відділ торгівлі, підприємництва та захисту прав споживачів звертається до мешканців Сміли із закликом не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі та застерігає всіх від небезпеки, яка пов’язана із вживанням небезпечних продуктів!

Газета Сміла

ТЕЛЕРАДІОМОВНА СТУДІЯ "ТЯСМИН”