06.11.2018 | 11:01

Зловмисники виставляють оголошення в мережі Інтернет про продаж дров по привабливій ціні. Основна умова зловмисників для потенційних покупців – повний розрахунок, після якого вони обіцяють доставити товар. Після перерахунку грошей контакт із продавцями обривається, інформує сектор комунікації поліції Черкаської області.

З наближенням зими та опалювального сезону в Інтернет-мережі з’явилися оголошення про продаж дров за невисоку ціну. Шахраї діють за чіткою схемою: під час замовлення в телефонному режимі покупцю пропонують перерахувати грошові кошти в повному обсязі на банківську картку та обіцяють здійснити доставку на вказану адресу вже наступного дня, але придбаного товару покупці не отримують, контакти з продавцем також обриваються.

Правоохоронці застерігають громадян бути обачними під час купівлі будь якого товару від приватних осіб по оголошенням в Інтернеті. Ось декілька порад, як діяти, щоб не бути ошуканим:

• в жодному разі не перераховуйте гроші наперед за замовлений вами товар у приватних осіб, гарантія, що продавець відправить вам товар, відсутня;
  • не варто перераховувати гроші у якості завдатку чи передоплати особам, які подали приватні оголошення. Також немає ніякої гарантії, що вам повернуть кошти, чи взагалі вишлють товар;
  • домовляйтесь про придбання товару на умовах відправки поштою накладеним платежем. Шахраї ні в якому разі не пристануть на таку пропозицію;
  • якщо мова йде про високовартісні покупки, то краще витратитись на поїздку до продавця, ніж залишитись ні з чим. Безпосередньо на місці можна переконатись, що товар є в наявності та він належної якості;
  • зазначені в оголошеннях номери телефонів спробуйте перевірити через пошукові системи Інтернету. Не виключено, що хтось вже став жертвою шахрая і попереджає інших про це;
  • звертайте увагу на те, як довго продавець користується сайтом з продажу товарів, де ви знайшли його оголошення, який у нього рейтинг та які відгуки про нього залишають користувачі як про продавця.

В разі, якщо Вас ошукали – негайно звертайтеся за допомогою в найближчі відділення поліції або телефонуйте за номером «102».

Газета Сміла