10.10.2018 | 14:18

ПАТ «Черкасиобленерго» нагадує черкащанам правила пожежної безпеки у осінньо-зимовий період. З настанням перших холодів ми все частіше починаємо вмикати обігрівальні прилади, аби наші домівки були затишнішими. Але, в той же час, необхідно пам’ятати про правила пожежної безпеки та правила користування електричними приладами, необачне поводження з якими може призвести до пожежі.

Основними причинами пожеж найчастіше стають необережне поводження з вогнем, короткі замикання в електричних ланцюгах та електроустаткуванні, порушення технологічного процесу через перевантаження електричної мережі, використання для опалення приміщень саморобного електронагрівального обладнання або ламп розжарювання тощо.

Тому, щоб запобігти небезпеці, радимо дотримуватися наступних порад:

– Не користуйтеся пошкодженими розетками та іншими електроприладами.

– Не допускайте експлуатацію кабелів і проводів з пошкодженою ізоляцією.

– Не застосовуйте саморобні некалібровані плавкі вставки в запобіжниках електричного струму.

– Не використовуйте для опалення будинків і приміщень саморобні та неякісні обігрівальні прилади.

– У разі використання нагрівальних пристроїв слідкуйте за тим, щоб вони були встановлені таким чином, аби уникнути перекидання.Обмежуйте доступ до них дітей.

– Не сушіть білизну на електро обігрівальних приладах.

– Відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів і будівельних конструкцій має бути не менше 0,25 м.

– Не застосовуйте саморобних подовжувачів.

– Не вмикайте в одну розетку одночасно декілька електроприладів.

– Не залишайте ввімкнені електричні прилади без нагляду – це одна з найпоширеніших причин виникнення пожеж.

– Не допускайте зберігання матеріальних цінностей та сторонніх речей на шляхах евакуації.

– Не використовуйте відкритий вогонь, особливо – для відігрівання водогінних та опалювальних систем.

Важливо також розповісти дітям, як уникнути лиха:

– поясніть, якими можуть бути наслідки «гри із сірниками»;

– забороніть дитині самостійно використовувати електроприлади;

– поясніть, що потрібно робити у випадку пожежі.

При виникненні пожежі негайно викликайте пожежників за телефоном «101».

Знання найпростіших правил пожежної безпеки допоможе уникнути займання та зберегти життя! Пам’ятайте самі та навчіть своїх дітей!

Офіційний сайт ПАТ «Черкасиобленерго»

Газета Сміла