20.09.2018 | 15:12

Невиконання рішень суду та створення перешкод у побаченні з дитиною того з батьків, хто не проживає з нею, карається штрафом, накладенням тимчасового обмеження на керування автомобілем, на виїзд за кордон та навіть кримінальною відповідальністю.

Другим пакетом законів #ЧужихДітейНеБуває передбачено ряд нововведень щодо порядку виконання рішень про встановлення побачення з дитиною або усунення перешкод у побаченні.

– Державні виконавці контролюють виконання рішень судів про побачення з дитиною. Якщо рішенням про встановлення побачення з дитиною не визначено час та (або) місце побачення, державний виконавець визначає їх, враховуючи позицію сторін виконавчого провадження, інтереси дитини та виносить відповідну постанову, – розповідає начальник Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Олександр Свіренюк.

Якщо той з батьків, з яким проживає дитина, ухиляється від виконання рішення про забезпечення права іншого з батьків на побачення з дитиною, державний виконавець виконує такі дії:

- накладає на боржника штраф в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (у разі повторного штрафу, сума подвоюється) з одночасним внесенням до Єдиного реєстру боржників;

- надсилає до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення;

- звертається з поданням про тимчасове обмеження боржника у праві покидати територію України до суду;

- виносить постанову про заборону керувати автомобілем;

- вживає інші заходи примусового виконання рішення, передбачені законом.

У разі виконання рішення батьком чи матір’ю, який проживає з дитиною, виконавець складає акт та виносить постанову про закінчення виконавчого провадження. Якщо ж у подальшому виникають перешкоди побаченням з дитиною іншого з батьків, той має право звернутися до державного виконавця із заявою про відновлення виконавчого провадження. Після цього державний виконавець повторно здійснює перераховані вище заходи.

Газета Сміла