18.04.2018 | 10:23

18 квітня відбулася зустріч керівників ряду струкурних підрозділів виконавчого комітету, міських засобів масової інформації з головним лісничим державного підприємства «Смілянське лісове господарство» Денисом Івлєвим. Останнім часом в соціальній мережі з`явилося багато публікацій та звернень, пов`язаних із проведенням вирубки на території лісового масиву мікрорайону Загреблі, яке знаходиться у віданні державного підприємства.

Головний лісничій пояснив, що внаслідок випадіння великої кількості снігу (до 47 см) взимку, було ушкоджено біля 1030 дерев – біля 30 відсотків. Тому ДП «Смілалісгосп» змушено провести вибіркову рубку дерев, про що попередньо була повідомлена обласна екологічна служба. 12 квітня у зв`зку із зверненням Олександра Байди, голови військово-патріотичного об`єднання ветеранів АТО Черкаської області «Справедливість» була проведена позапланова перевірка за участю старшого державного інспектора з охорони навколишнього середовища Черкаської області Миколи Сидоренка, державного інспектора з охорони навколишнього середовища Черкаської області Юрія Борисенка,  в.о. директора ДП «Смілянське лісове господарство» Володимира Биченка та головного лісничого підприємства Дениса Івлєва. Державним інспекторам були пред`явлені всі документи щодо правомірності проведення рубки.

Головний лісничий наголосив на необхідності проведення рубки, адже у наслідок пошкодження дерев частина стовбурів опинилися на землі. При висиханні дерев може виникнути загроза «низової» пожежі, яка може перерости у «верхню» пожежу і з нею значно важче впоратися. До кінця місяця планується привести масив до повного порядку та біля міської лікарні буде проведена досадка дерев на площі біля 1 га.

Секретар ради Костянтин Синьогуб наголосив на обов`язковому інформуванні міської влади щодо проведення подібних робіт у лісових масивах, розташованих на території міста. Начальник інспекції з благоустрою, екології та забудови міста Олександр Яценко проінформував про співпрацю з питання вирізки аварійних дерев (до 30%) на території лісового масиву міста (складає 14 га). Начальник інспекції також зазначив, що у лісових масивах, які знаходяться під віданням міської ради, жодної вирізки дерез не відбувається. Інспекція планує провести повне обстеження для підрахунку необхідних коштів для проведення планових вирізок, а «Смілалісгосп» допоможе зробити вимітку.

Наприкінці місяця заплановано провести ще одну подібну зустріч.

12 грудня

10.00 - Особистий прийом громадян заступником міського голови Павлом Кондратенко

10.00 - Відкриття виставки робіт осіб з інвалідністю, Центральна міська бібліотека ім. О. Журливої

11.00 - Літературно – музична вітальня / Засідання клубу «Новорічне диво», Бібліотека філія №1