02.07.2018 | 11:32

Літо ми завжди чекаємо з нетерпінням та радістю. Адже знаємо, що нас чекає відпочинок, позитивні емоції, нові знайомства та враження. Для учнів школи №3-колегіуму літо розпочинається з літнього оздоровлення в таборі «Сонечко», в якому вже 11 років працює Літня школа «Ерудит» для дітей, які бажають розвивати свої здібності, прагнуть дізнатись щось нове та познайомитись з цікавими людьми. Традиційно в Літній школі  діяло 3 профільні загони: суспільно-гуманітарний,  природничо-математичний, спортивно-військовий, в яких відпочивало 40 учнів. Діти працювали над проектами: «Школа майбутнього», «Еколідер», брали участь у змаганнях, конкурсах та шоу, а також мали можливість поспілкуватися зі спортсменами, митцями, письменниками, побувати на їх майстер-класах.

Учасники Літньої школи побували на зустрічі з  Тетяною  Брукс – відомою письменницею, перекладачем, автором літературного проекту «Чернетка». Цікавою була розповідь про її життєвий та творчий шлях, адже більше 10 років вона прожила в США, в штаті Аляска, де і її творчість набула найбільшого розквіту. У дітей виникло багато  запитань,  при чому більшість діалогу відбувалась англійською мовою. Приємним сюрпризом були подаровані автором  книги та буклети з автографом та запрошення до участі у проекті «Чернетка».

Декілька днів у Літній школі були присвячені мистецтву, адже до нас завітали: майстер Петриківського розпису Людмила Тутик та керівник гуртка «Природа і фантазія» Людмила Бондар. Людмила Тутик познайомила учнів з  особливостями Петриківського розпису, продемонструвала власні роботи, а це: розписні дощечки, гаманці, сумки, скарбнички, скриньки. А найголовніше, діти самі змогли спробувати зображувати найпростіші елементи техніки за допомогою зубочисток, піпеток і навіть пальців.

Людмила Бондар показала техніку створення робіт за допомогою круп. Діти створили прекрасні роботи у вигляді метеликів, улюблених тваринок, квітів. Тамара Зеленецька показала  майстер-клас по виготовленню саше (мішечків-оберегів). На кінець зустрічей кожен з  юних художників представив власний малюнок, а потім сфотографувалися всі разом.

Цікавими були зустрічі, присвячені спорту та здоровому способу життя, адже до нас завітали: олімпійський чемпіон Олександр Мотузенко та Тарас Шевченко  – засновник школи здоров’я та розвитку людини «Вибір»,  автор проекту «Слов’янські практики».

Мали можливість слухачі Літньої школи ближче познайомитись з  віртуальними лабораторіями Ейнштейн, за допомогою яких проводили  фізичні, хімічні та біологічні експерименти, а допомагали їм в цьому вчителі фізики Ольга Чуйко, хімії – Олена Хлівна, біології – Інна Галета.

Закінчилось літнє оздоровлення в школі №3-колегіумі, та літо ще попереду. Сподіваємось, що для наших учнів воно буде веселим, цікавим та принесе багато позитивних емоцій!

Олена Золотоверха,

заступник директора школи №3-колегіуму,