ІНВЕСТИЦІЙНИЙ АТЛАС НАДРОКОРИСТУВАЧА

Образ Ветерана

26.07.2019 | 10:15

Оксана Ларіна за фахом закрійниця, але за сприяння служби зайнятості отримала ще одну професію – касира торговельного залу.

Пані Оксана розповідає: «Я звернулася за послугами до центру зайнятості у м.Сміла. Там пройшла тестування із професійної орієнтації і зрозуміла, що мені потрібно здобути ще одну професію. Я із задоволенням шию для себе і для своєї родини, але хочу чогось більшого. За сприяння служби зайнятості я пройшла професійне навчання у роботодавця і залишилася тут працювати. Тепер я продавець-касир і мені подобається моя робота. Щодня я радо зустрічаю кожного покупця.»

Антоніна Хоптинська – кар’єрна радниця пані Оксани, розповідає: «Під час профілювання я проводила анкетування.З відповідей жінки було зрозуміло, що вона дійсно хоче працювати. Я порадила жінці активно співпрацювати з моїми колегами – консультантами з профорієнтації. І виявилося, що жінці варто змінити професію.»

Олександр Скомкін – консультант з профорієнтації, пригадує: «Жінка мала неабиякі комунікативні здібності та аналітичний склад розуму. За результатами тестування, найбільш підходяща робота для пані Оксани – продавець-касир. А до цього жінці довелося тривалий час обирати підходящий фах. Сучасній молоді набагато простіше – перед обранням майбутньої професії вони можуть пройти тестування і на основі своїх здібностей визначитися із підходящим навчальним закладом. Ми запрошуємо випускників шкіл відвідувати центр зайнятості. Тут ми маємо всі технічні умови для такого тестування і радо допоможемо.»

Людмила Шиліна – заступниця директорки Смілянського міськрайонного центру зайнятості, коментує: «Впровадження інституту кар’єрного радника оптимізувало нашу співпрацю з безробітними. У випадку Оксани Ларіної кар’єрна радниця вчасно внесла в індивідуальний план роботу з консультантом з профорієнтації. Як результат – жінка за місяць освоїла нову професію і залишалася працювати у роботодавця, який її навчав.»

З початку 2019 року за послугами до Смілянського міськрайонного центру звернулося 203 працівники торгівлі, 97 з них працевлаштовано.

Підготувала Ангеліна Хоменко,

фахівець СМРЦЗ