ІНВЕСТИЦІЙНИЙ АТЛАС НАДРОКОРИСТУВАЧА

Образ Ветерана

07.02.2020 | 14:19

Перший заступник очільника області В’ячеслав Швець разом із начальницею обласної Служби у справах дітей Оксаною Покатіловою відвідав у Смілі кілька родин, які виховують дітей-сиріт та дітей, що потрапили в складні життєві обставини.

Поміж них два дитячі будинки сімейного типу – Будакових та Грязнових – які виховують 9 і 6 дітей відповідно, маючи зокрема по двоє рідних.

Двоповерховий будинок на дві родини побудували при підтримці Адвентиської Агенції Допомоги та Розвитку в Україні. В’ячеслав та Вікторія Будакови переїхали до Черкащини з Мелітополя. За 13 років функціонування ДБСТ його вихованцями стали 18 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. За словами Вікторії, двоє дівчат вже створили власні родини.

Водночас вихованцями ДБСТ Олега та Оксани Грязнових стали 12 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

У родинах є як дошкільнята, так і школярі й студенти. Діти займаються спортом, наукою та мають неабиякі досягнення.

Під час спілкування батьки озвучили проблемне питання стосовно взяття дітей на квартирний облік, яке найближчим часом з’ясують. Спробують допомогти родинам і з матеріалами для косметичного ремонту житлового приміщення.

Цього дня відвідали й сім’ю патронатної виховательки Тетяни Пугач. Створена ще у 2017 році патронатна родина живе у трикімнатній квартирі. За цей час виховали троє дітей, з яких одну дитину всиновили, а двох повернули на виховання в біологічні сім’ї. Наразі Тетяна, яка має двох рідних дітей, виховує двоє хлопчиків 8 та 3 років, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Нагадаємо, патронатне виховання – це тимчасовий догляд та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин.  Метою патронату є забезпечення прав дитини, яка через складні життєві обставини не може проживати з батьками чи законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення в сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Між тим, відвідали ще одну родину – прийомну. У ній мама Наталія виховує 13-річну Карину. Нині дівчинка навчається у 8 класі місцевої смілянської школи. Дуже любить малювати та співати, бере участь у різноманітних конкурсах, зокрема обласних та міжнародних. Пані Наталя своєю чергою приділяє дівчинці максимум уваги та намагається розвивати її як особистість.

Відвідавши смілянські родини, В’ячеслав Швець вкотре зауважив, що діти-сироти й діти, позбавлені батьківського піклування, мають виховуватись в родинах:

– Таким чином діти відчувають родинний затишок, що позитивно впливає і на їхню подальшу долю. Адже потому вони створюють власні родини, а інколи беруть посиротілих дітей до себе на виховання. Нині інтернатна система потребує реформації. На це спрямована й урядова стратегія. Тож, маємо докласти зусиль, аби максимально охоплювати дітей, які виховуються в інтернатних закладах, сімейними формами.

Нагадаємо, Уряд збільшив виплати на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у сімейних формах виховання, з 2 до 2,5 та 3,5 (для дітей з інвалідністю) прожиткових мінімумів на дитину.

24 вересня

14:30 - чергове засідання виконавчого комітету, Будинок рад, мала зала