03.04.2018 | 14:54

З метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед учнівської молоді, виховання пошани до культури і традицій українського народу щорічно організовується Всеукраїнська учнівська олімпіада з української мови та літератури. Цьогоріч інтелектуальну і творчу філологічну учнівську еліту з усіх куточків України  приймала Вінниця. Четвертий етап олімпіади тривав з 26 по 30 березня: 27 березня відбувся тур з української мови, 28 березня – з української літератури.

154 учні 8-11 класів із 25 областей України змагалися за звання найкращих знавців предмету, продемонстрували й підтвердили свою високу мовну вправність, глибокі знання літератури, творчість.

Комплекти завдань з української мови та літератури було укладено відповідно до чинних навчальних програм для освітніх закладів. Обов’язковими були творчі роботи як із мови, так і з літератури. Перевірялися вміння виконувати синтаксичний розбір речення, чітко та лаконічно письмово відповідати на запитання. Значну увагу приділено питанням культури мовлення, а тому запропоновано завдання з редагування речень, нормативної сполучуваності слів. Обов’язковою складовою були завдання на визначення рівня сформованості орфографічної й пунктуаційної грамотності. Обсяг і рівень складності олімпіадних завдань забезпечили якнайповніше розкриття інтелектуальних можливостей та творчих здібностей учнів.

Смілянська гімназистка Анастасія Бокарьова виборола ІІІ призове місце серед восьмикласників. Її підготували вчитель української мови і літератури гімназії Наталія Вікторівна Маслюк.

Всі учасники мали можливість відвідати музеї та познайомитися з історичними й архітектурними пам'ятками Вінниці.

Інформує ПРЕС-ЦЕНТР ГІМНАЗІЇ

Газета Сміла