10.10.2018 | 08:02

18 жовтня, який з 2007 року започаткований Європейським Парламентом як Європейський день боротьби з торгівлею людьми, за сприяння Міністерства соціальної політики Україниспільно з Представництвом міжнародної громадської організації «Кампанія А21», яка є Координатором проектів ОБСЄ в Україні, в м.Сміла, як і по всій країні, відбудеться вулична акція «Хода за свободу». Координатор акції – відділ молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту міської ради.

Основна мета акції – підвищення рівня обізнаності громадян щодо проблеми торгівлі людьми як порушення прав людини, її основні форми, шляхи втягнення в експлуатацію,  небайдужого ставлення населення до цього ганебного явища.

На сьогодні торгівля людьми є глобальним, транснаціональним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини та є третім (після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками) за рівнем прибутковості кримінальним бізнесом, який, за оцінками Міжнародної організації праці, щорічно приносить кримінальні прибутки у розмірі 32 мільярдів доларів США.

Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

Від торгівлі людьми може постраждати будь – яка особа – незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.

Тому головне гасло акції: «Інформувати, щоб запобігти та застерегти».

Розпочнеться акція о 14.00 год. біля Будинку культури мітингом та продовжиться «Ходою свободи» за маршрутом: бульвар О.Бобринського – вул.Незалежності (площа біля Будинку рад).

Запрошуємо усіх небайдужих долучитися до «Ходи свободи».

Відділ молоді та спорту

управління освіти, молоді та спорту

Газета Сміла