08.07.2019 | 08:21

За два тижні в Україні  відбудуться позачергові парламентські вибори. Майже мільйон черкащан братимуть у них участь. Рівень підготовки та можливі виборчі ризики обговорили сьогодні т.в.о. голови ОДА Тарас Висоцький разом з офіційними спостерігачами від неурядової організації «CANADEM».

«CANADEM» – дружня місія від Уряду Канади. Упродовж передвиборчого періоду, самих виборів та декількох днів по завершенню Фредрік Вангабо Мвененгабо та Шарон Лінн Лабчук будуть спілкуватися із представниками усіх сторін, залучених до виборчого процесу. За результатами їхньої роботи, підготують звіти для ознайомлення урядами Канади, України та інших міжнародних організацій.

– 2019 – динамічний з огляду на кількість виборів, які відбуваються в Україні, – зауважив т.в.о. голови ОДА Тарас Висоцький. – Це треті вибори за рік, враховуючи два тури президентських виборів, тому всі елементи уже відпрацьовані і всі задіяні особи знають свої обов’язки. Зі своєї сторони не тільки маємо очікування, що все відбудеться відповідно до європейських стандартів, а й робимо все можливе, аби забезпечити проходження цього процесу на гідному рівні. Прикладом того є Президентські вибори. Водночас допомагають нам і європейські колеги, зокрема й спостерігачі з Канади. Тож з організаційного боку, ми готові супроводжувати і допомагати їм, як вони роблять це для нас.

Україна тісно співпрацює з Канадою ще з 2004 року. Відтоді ця країна зробила чималий внесок у розвиток демократичних інститутів нашої держави. Зважаючи на тривалу історію дипломатичних стосунків, Канада вирішила зробити дружню місію спостерігачів до України, зазначив Фредрік Вангабо Мвененгабо та додав, що Уряд Канади звертав особливу увагу на відбір спостерігачів до неї. Перевагу надавали тим, хто має українське походження.

– Наша місія полягає не тільки у спостереженні, – пояснив пан Фредерік. – Разом з тим, нам би хотілося продемонструвати нашу солідарність і підтримку на продовження плідних стосунків між Україною та Канадою. Оскільки наша країна була однією з перших, хто визнала незалежність України. І відтоді дипломатичні стосунки і співпраця між нами країнами напрочуд тісні.

Додамо, на сьогодні, за інформацією відділу з питань Державного реєстру виборців, на Черкащині налічується понад 995 тисяч виборців. З них більше 1,2 тисяч повідомили про тимчасову зміну місця голосування. Втім, за словами начальника відділу Любові Трояк, їхня кількість постійно зростає. Оскільки завдяки постанові ЦВК цей процес значно спростився. Тож до 15 липня, граничного терміну зміни місця голосування, ця цифра буде більшою.

17 січня

10.00 - Народознавчий круїз: «Від Святвечора до Водохреща», Центральна дитяча бібліотека

12.00 - Історична трибуна  «Соборна  мати - Україна, одна для всіх, як оберіг», Спеціалізована БФ для дітей ім.Т.Шевченка

15.00 - Народознавча година «Колядую, щедрую, посіваю», Бібліотека філія №4

18 січня

9.00 - Міські змагання з шахів, НВК "Ліцей-загальноосвітня школа І-ІІІ ст. "Лідер"

19 січня

12.00 Свято Водохреща, Центральна міська водойма

14.00 - Вечір відпочинку у клубі для людей поважного віку «Відпочинок», Міський будинок культури

21 січня

13.00 - Історичний екскурс «Соборна Україна: історія і сучасність», Юнацький сектор Центральної міської бібліотеки ім.О.Журливої

13.00 - Година державності: «З Днем Соборності, Україно!», Центральна дитяча бібліотека

22 січня

10.00 - Мітинг до дня Соборності України, Привокзальна площа біля  пам’ятника Т.Г.Шевченку

10.30 - Покладання квітів до пам'ятного знаку Якову Водяному, Привокзальна площа Північного вокзалу

13.00 - Круглий стіл «І Соборною бути…» - до дня Соборності України, Читальний зал Центральної міської бібліотеки ім.О.Журливої

15.00 – Урочистості та святковий концерт до Дня Соборності України, Міський будинок культури

23 січня

11.00 - Духовний профіль / Засідання клубу «З райдугою в серці» «Невиправний мрійник і поет» до  85 річчя від дня народження Василя Симоненка, Бібліотека філія №1

14.00 - Літературна зустріч з письменниками Смілянщини «Пам’яті Тодося Осьмачки», Бібліотека філія №3

14.30 - Засідання виконавчого комітету, Будинок рад, мала зала

24 січня

10.30 - Інформаційний компас «Крути: і сум, і біль, і вічна слава»,  Бібліотека філія №3

11.00 - Прийом по особистим питанням громадян заступником міського голови Павлом Кондратенко

19.00 - Концерт народного артиста України Миколи Гнатюка, Міський будинок культури

Радіо - нарис з циклу «Бібліотека у мікрофона» «Гірка пам’ять Голокосту» до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, Бібліотека філія №1

26 січня

12.00 - Концерт  творчого колективу «Світлиці» та клубу для людей поважного віку «Відпочинок», Міський будинок культури;