05.11.2018 | 11:00

Інспектори праці Управління 31 жовтня на території споживчого товариства «Універсальний ринок м. Сміла» провели інформаційно-роз’яснювальну акцію про соціальні ризики та негативні наслідки нелегального працевлаштування, інформують  управлінні Держпраці у Черкаській області.

Фахівці Управління у кіосках і магазинах ринку роздали брошури «Використання незадекларованої праці – грубе порушення трудового законодавства» та попередили громадян про фінансові санкції за порушення вимог законодавства.

Учасники акції закликали громадян відповідально ставитися до свого майбутнього, потурбуватися про майбутню пенсію і вимагати офіційного працевлаштування.

«Працюючи легально, кожен працівник є соціально захищеним. Відсутність належно оформлених трудових відносин позбавляє працівника трудового та страхового стажу. У майбутньому наймана особа, яка, у свій час, не наполягла на легалізації власної праці, обов’язково матиме негативні наслідки. Такого працівника роботодавець може позбавити виплати заробітної плати двічі на місяць, оплати листа непрацездатності, вихідної допомоги у разі звільнення з ініціативи роботодавця, щорічної основної відпустки не менше 24 календарних днів, соціальної відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, додаткової відпустки та інших гарантій, передбачених законодавством. Найманого працівника без офіційного оформлення трудових відносин роботодавець може незаконно звільнити, позбавити виплат у разі настання нещасного випадку під час виконання трудових обов’язків чи професійного захворювання та інших переваг задекларованої праці», – наголосила інспектор праці Руслана Кожушко.

Перехожих тема легалізації праці зацікавила, вони охоче спілкувалися з інспекторами праці, проте працівники ринку були налаштовані досить скептично. Продавці магазинів і кіосків переконували фахівців Управління, що найманих працівників на ринку немає і усі продавці є фізичними особами – підприємцями без найманої праці. У правдивості цих слів фахівці Управління пересвідчаться під час наступних інспекційних відвідувань.

Газета Сміла