14.02.2020 | 11:03

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради повідомляє, що 12 грудня 2017 року  за № 1057 прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції»  (зі змінами).

Цей  Порядок визначає механізм організації проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції структурними підрозділами з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій, районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад.

Для проходження психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції або його законний представник звертається до управління соціального захисту за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування), а для діючих військовослужбовців — за місцем перебування (розташування військової частини (підрозділу).

До заяви про направлення  на психологічну реабілітацію додаються копії та оригінали документів:

-    посвідчення учасника бойових дій, або інваліда війни, учасника війни, постраждалого учасника Революції Гідності;

-  документ, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення.

Управління соціального захисту інформує заявника  про порядок проведення заходів із психологічної реабілітації.

Метою психологічної реабілітації є збереження або відновлення фізичного та психічного здоров’я постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції, досягнення соціально-психологічного благополуччя, зниження частоти та тяжкості наслідків перенесених бойових психічних травм у формі гострих стресових реакцій, запобігання інвалідності, профілактика агресивної та саморуйнівної поведінки.
         Психологічна реабілітація передбачає надання послуг психологічної діагностики, просвіти та інформування, консультації, підтримки і супроводження, психотерапії та групової роботи.

Послуги із психологічної реабілітації надаються окремо або в комплексі з іншими оздоровчими, фізкультурно-спортивними, санаторно-курортними, медико-психологічними та соціальними послугами.

Психологічна реабілітація постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції може проводитись із залученням членів його сім’ї, а також інших осіб (з урахуванням інтересів і потреб такого учасника та за його згодою), зокрема тих, які разом з ним проходили або проходять військову службу.

Послуги із психологічної реабілітації можуть надаватися в індивідуальній та груповій формі.

Форму, вид та обсяг психологічної реабілітації обирає отримувач послуг або його законний представник.

Послуги із психологічної реабілітації можуть надаватися короткостроково, періодично, довгостроково відповідно до індивідуального плану психологічної реабілітації отримувача послуг, типова форма якого затверджується Мінсоцполітики.

Строки надання послуг із психологічної реабілітації визначаються індивідуально для кожного отримувача послуг з урахуванням його потреб, узгоджуються з отримувачем послуг або його законним представником після комплексного визначення індивідуальних потреб і зазначаються в індивідуальному плані.

У разі проходження психологічної реабілітації у стаціонарних умовах тривалість курсу не перевищує 18 днів.

Мінімальний строк проходження отримувачем послуг психологічної реабілітації без забезпечення харчування та проживання або у стаціонарних умовах не перевищує часу, необхідного для проходження психологічної діагностики, психологічної просвіти та інформування.

Надання послуг із психологічної реабілітації у стаціонарних умовах може проводитися не більше ніж один раз протягом бюджетного періоду.

Одночасно інформуємо про перелік суб’єктів надавачів  послуг із психологічної реабілітації, яких включено до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації для учасників антитерористичної операції та постраждалим учасників Революції Гідності по місту Сміла станом на 01.02.2020року:

Санаторій «Токарі» зареєстрований за адресою:  вул. Санаторна, 96, с. Токарі, м. Лебедин, Сумська обл.

ДП «Південь-Курорт-Сервіс» зареєстрований за адресою:    вул. Гагаріна, 1-А,   смт. Сергіївка, м. Білгород-Дністровський,  Одеська обл.

ПрАТ «Санаторій «Мошногір’я» зареєстрованого за адресою: вул. Шевченка, 38, с. Будище, Черкаський р-н, Черкаська обл., код 02782314

ТОВ «Санаторій «Борисфен» зареєстрований за юридичною адресою: вул. Червоноармійська, 66-Б, м. Київ розташований за місцем провадження діяльності  вул. 60 років СРСР, буд. 7, м. Очаків,  Миколаївська обл.,  код 37558757

Більш детальну інформацію можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради за адресою: м.Сміла,  вул. М.Дорошенка, 4, каб. № 4 або попередньо зателефонувавши за номером телефону 2 02 15.

21 лютого

10.00 - Прийом по особистим питанням громадян заступником міського голови Павлом Іщенко

11.30 - Інформаційні акорди «Слово рідне – заповідь століть»Бібліотека філія № 3

14.00 - Мовознавчий калейдоскоп «Лабіринтами мови» до Міжнародного дня рідної мовиЮнацький сектор ЦМБ ім. О.Журливої