06.02.2023 | 09:46

Протягом тижня у бібліотеках були проведені заходи, присвячені двом важливим подіям в історії нашої держави та міста: 79-ій річниці визволення Сміли від нацистських загарбників та річниці історичного бою під Крутами.

Краєзнавчу розвідку "Пам'ятаймо історію та людей, що її творили - Василь Іванович Москалець" здійснили учні 5-Б класу гімназії ім. В.Т.Сенатора (класний керівник Олександр Коливай). Діти завітали до центральної дитячої книгозбірні, щоб дізнатися про події майже 80-річної давнини і вшанувати героїв, які визволяли Смілянщину від нацистських окупантів в часи Другої світової.

Одним із таких мужніх воїнів-визволителів був Василь Іванович Москалець - Почесний громадянин міста, ветеран Другої світової війни, визволитель міста Сміла. Василь Іванович пройшов тисячі кілометрів важких фронтових доріг, брав участь у післяєвоєнній відбудові країни, понад 40 років працював завідуючим дитячою бібліотекою. Він прожив довге гідне життя і залишив по собі добру пам'ять.

"Крути - бій за незалежність" - так називалась година пам'яті, присвячена 105-ій річниці знакового за своєю трагічністю і героїзмом бою під Крутами, яка була проведена у центральній міській бібліотеці ім. О.Журливої. Учні 9-го класу гімназії ім. В. Т. Сенатора та учнів 9 класу школи #3-колегіуму дізналися про історичні передумови і перебіг бою на станції Крути, про земляка-захисника В.Отамановського та значення події в подальшому утвердженні української держави.

Працівники бібліотеки-філії #3 провели історичний екскурс "України обпалений цвіт", присвячений пам'яті Героїв Крут, з учнями 9 класу школи #15.

У 2023 році виповнюється 50 років фільму «В бій ідуть лише «старі» (1973). Щоб згадати цю кіноподію, в бібліотеці-філії №1 зібрались члени клубу «З райдугою в серці». Присутні дізнались нові цікаві факти про знімання незабутнього фільма Леоніда Бикова про співочу ескадрилью, дивилися улюблені фрагменти чудової кінострічки, сумували та посміхалися разом з її героями.

Пам'ятаймо кожного, хто боровся і виборював незалежність України! Шануймо героїв, які віддали своє життя за Батьківщину!