29.07.2021 | 08:39

Уже з осені в Україні прогнозують чергове посилення карантинних обмежень через третю хвилю захворюваності на COVID-19. Ті громадяни та трудові колективи, які вже імунізувалися, можуть мати більше привілеїв на час карантину, відзначила заступниця очільника області Лариса Кошова.

Розглядають таку можливість у Міністерстві охорони здоров’я України. Врегульовуватиме це питання відповідна постанова Кабміну.

– На час посилення карантину в Україні планують використовувати електронний «внутрішній ковідний сертифікат», який кожен вакцинований зможе згенерувати через застосунок «Дія», – пояснила Лариса Кошова. – Крім того, розглядається можливість дозволити працювати тим підприємствам, чиї робітники вакцинувалися. Це дозволить зменшити навантаження на економіку, при цьому не ризикуючи здоров’ям громадян.

Посадовиця нагадує, що нині на Черкащині, як і по всій країні, триває 5-ий етап вакцинації. А отже, щепитися можуть усі, без винятку, громадяни старші 18 років.

– Щеплення – дієвий метод захисту від коронавірусу, – наголосила Лариса Кошова. – Приміром, від імунізації освітян залежить, наскільки безпечною школа буде для учнів із 1 вересня і чи відбуватиметься навчання у звичному форматі. Причому зробити щеплення нині легко та швидко для будь-кого. Лише колективний імунітет може зупинити хворобу!

Натепер в області вже отримали щеплення 167 тисяч осіб. Імунізуватися жителі області можуть у 29 центрах вакцинації та 98 пунктах щеплень. Також працюють 25 мобільних бригад. Вакцинують чотирма схваленими ВООЗ вакцинами: CoronaVac, Pfizer, Astra Zeneca та Moderna.

21 вересня 11.00 позачергове засідання виконавчого комітету

21 вересня 14:30 засідання  постійної комісії міської ради з питань ЖКГ

22 вересня 11:00 засідання  постійної комісії міської ради з питань земельних відносин, містобудування, екології та раціонального природокористування

22 вересня 16:00 засідання  постійної комісії міської ради з питань освіти, молоді та спорту, культури, охорони здоров'я, соціального захисту, засобів масової інформації