25.01.2022 | 15:22

Майже не щодня на території області рятувальники знищують вибухонебезпечні предмети часів минулих війн. Жителі знаходять мінометні міни, артснаряди, авіабомби.

Страшну небезпеку приховують боєприпаси, які залишились лежати в землі до нинішніх часів, адже вони можуть здетонувати в будь-який момент. Необережне поводження з вибухонебезпечними предметами або дитячі пустощі можуть призвести до трагічних наслідків.

Часто саме діти знаходять подібні предмети та в них прокидається бажання проекспериментувати з ним. Тому, саме молоде покоління в першу чергу повинно бути попереджено про наслідки таких небезпечних ігор.

Кількість випадків виявлення вибухонебезпечних предметів з кожним роком змінюється. Контролювати цей процес дуже важко тому, що невідомо, на якій глибині знаходиться снаряд та скільки потрібно часу, щоб він вийшов на поверхню.

Піротехніки ДСНС радять:

- якщо ви виявили вибухонебезпечний чи просто підозрілий предмет – негайно повідомте місцеві органи влади та за телефонами 101 та 102. Навіть якщо ви не впевнені, що цей предмет небезпечний – краще перестрахуватися. Адже запобігти краще, ніж ліквідовувати наслідки. Окрім того, треба дочекатися приїзду спеціальних служб, щоб точно вказати місце та обставини виявлення.

- ні в якому разі не підходьте до знахідки, це може бути вкрай небезпечно. Оптимально безпечна відстань – близько 500 м. Також необхідно окреслити місце знахідки за допомогою мотузки або стрічки. Проте неможна вбивати у землю кілки, адже поблизу цього місця можуть ще знаходитися снаряди.

- одразу припиніть будь-які роботи в районі небезпечного предмета. Удар лопати, грабель, каміння чи просто поштовх може призвести до вибуху.

- в жодному разі не пересувайте, не розбирайте, та не нагрівайте небезпечну знахідку.

- категорично забороняється самостійно знешкоджувати вибухонебезпечні предмети. Це можуть робити тільки спеціально підготовлені фахівці.

Виявлені ВНП знищуються в спеціально відведених місцях відповідно підготовленими фахівцями-піротехніками з дотриманням правил безпеки.

24.05.2022 о 10.00  - постійна комісія міської ради з питань земельних відносин та містобудування, екології та раціонального природокористування;

24.05.2022 о 12.00 - постійна комісія міської ради з питань житлово-комунального господарства;

24.05.2022 о 16.00 - постійна комісія міської ради з питань освіти, молоді та спорту, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, засобів масової інформації;

25.05.2022 о 11.00  - постійна комісія міської ради з питань місцевого бюджету, фінансів, податкової політики, розвитку підприємництва, захисту прав споживачів, комунальної власності;

26.05.2022 о 10.00 - сесія міської ради.

субота-неділя 9:00 до 16.00

Блок радіо тясмін