ІНВЕСТИЦІЙНИЙ АТЛАС НАДРОКОРИСТУВАЧА

Образ Ветерана

07.02.2019 | 16:13

Верховна Рада в четвер, 7 лютого, прийняла закон про зміну Конституції щодо зовнішньополітичного курсу України на вступ до Євросоюзу і НАТО. За відповідне рішення проголосували 334 нардепи.

Як повідомляє Кореспондент.net, законопроектом №9037 пропонується внести до Конституції зміни преамбули, трьох статей і перехідних положень щодо стратегічного курсу України на набуття членства в Європейському Союзі і в НАТО.

Зокрема, абзац п'ятий преамбули після слів «громадянської злагоди на землі України» доповнити словами «та підтверджуючи європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського і євроатлантичного курсу України».

Пункт 5 частини першої статті 85 пропонується викласти в такій редакції: «визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі і в Організації Північноатлантичного договору».

Статтю 102 пропонують доповнити частиною третьою, згідно з якою «Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі і в Організації Північноатлантичного договору»".

Статтю 116 планують доповнити пунктом 11: «забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі і в Організації Північноатлантичного договору».

Народні депутати-мажоритарники, представники Черкаської області голосували так: Олег Петренко – «за», Володимир Зубик – не голосував, Геннадій Бобов – не голосував, Владислав Голуб – «за», Сергій Рудик – «за», Валентин Ничипоренко – відсутній, Антон Яценко – «за».

Нагадаємо, у березні 2018 року Петро Порошенко заявляв, що Україна може вступити в ЄС через декілька років. Глава держави розпорядився внести поправки в Конституцію України, які закріплять прагнення країни увійти в НАТО і ЄС.

У вересні Президент вніс до Ради проект конституційних поправок щодо євроінтеграції України.

6 червня

День журналіста України