23.04.2021 | 15:14

23 квітня під головуванням Юлії Любченко відбулося засідання постійної комісії міської ради з питань місцевого бюджету, фінансів, податкової політики, розвитку підприємництва, захисту прав споживачів, комунальної власності. У роботі комісії взяли участь міський голова Сергій Ананко, секретар міської ради Юрій Студанс та перший заступник міського голови Олександр Лисенко.

Члени комісії розглянули та рекомендували міській раді затвердити звіт про виконання міського бюджету за І квартал 2021 року.

Дискусію викликало питання щодо встановлення місцевих податків та зборів. Різні пропозиції лунали від членів комісії та присутніх на засіданні підприємців міста, з калькуляторами в руках присутні обраховували остаточну вартість в гривнях за квадратний метр у різних найменуваннях.

Ставки вводяться в дію з 1 січня 2022 року. Для першої групи платників єдиного податку ставка складає 10 % розміру прожиткового минимуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року для всих видів господарської діяльності. Для другої групи платників єдиного податку - 15 відсотків розміру мінімальної заробітної плати встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року для всих видів господарської діяльності. В 2021 році ставка податку 10% - 600,00 грн, з 2022 року ставка податку 15% - 975,00 грн. Різниця між 2021 роком становить 375,00 грн. в місяць.

Члени комісії обговорили та рекомендують міській ради затвердити ставки податку за 1 кв. м. на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для юридичних та фізичних осіб.

Депутати розглянули питання щодо безоплатної передачі необоротних активів на баланс виконавчого комітету Смілянської міської ради, включення майна до переліку об`єктів, що підлягають приватизації. На засіданні депутати обговорили проекти рішень щодо змін до окремих міських програм, рекомендували міській раді затвердити програми з розвитку футболу в місті на 2021-2025 роки та внесення змін до бюджету Смілянської міської територіальної громади на 2021 рік.

26 липня о 14.30 – депутатські слухання (мала зала Будинку рад);

28 липня о 10:00 – чергова сесія міської ради (велика зала Будинку рад).