Календар новин

пн вт ср чт пт сб нд
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 
пн вт ср чт пт сб нд пн вт ср чт пт сб нд пн вт ср чт пт сб нд
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Онлайн-спостереження

Портал адміністративних послуг

18.09.2018 | 10:09

«Сільські обрії» побували в Шполянській міській об’єднаній громаді. Про зміни, які відбулися в місті та селах, які цю громаду утворили, нам розповіли люди, котрі там живуть.

Досьє. Шполянська міська об’єднана громада утворилася 26 січня 2017 року об’єднанням міста Шпола і села Кримки. 22 серпня до громади приєдналося село Скотареве. Населення ОТГ натепер становить 18 354 осіб. Міський голова – Сергій Кравченко. Шполянська міська громада унікальна. Наперекір забобонам і упередженням, що місто, об’єднавшись із селом, просто «проковтне» його землі, а людей викине, об’єднатися з містом, аби вижити і розвиватися, один за одним вирішили два села – Кримки та Скотареве. А нещодавно з пропозицією приєднатися приїхали й «посли» з Капустиного. Громада стала першою і поки що єдиною ОТГ в Україні, яка взяла на свій баланс всю медицину району, а не винятково приєднаних сіл. Зробили це, кажуть, з метою збереження та розвитку мережі.

Так само під своє крило зібрали позашкілля міста й Шполянського району. Загалом за рахунок органів місцевого самоврядування утримуються 24 бюджетні установи, з них шість шкіл, чотири дитячі садки, п’ять позашкільних установ, три спортивні школи, стільки ж закладів культури. Мовою цифр До об’єднання бюджет Шполянської міської ради становив 27 мільйонів, близько 650 тисяч – в Скотаревому та до 700 тисяч – в Кримках. Після об’єднання спільний бюджет громади зріс до 116 мільйонів, з них власні надходження становлять 56 мільйонів. Цьогоріч громада отримала перевиконання бюджету в сумі 20 мільйонів гривень. Там кажуть, додатковий ресурс спрямують на розвиток інфраструктури сільських населених пунктів та міста – будівництво доріг, реконструкцію мережі вуличного освітлення, парків, скверів, дитячих майданчиків та ін. Окрім того, Шполянська ОТГ вже отримала від держави інфраструктурну субвенцію на розвиток сільських територій, приєднаних до міста. Так, 560 тисяч гривень субвенції спрямовано на капітальний ремонт приміщення для облаштування спортивного залу на базі місцевого будинку культури та освітлення населеного пункту. Ще 450 тисяч спрямували на Скотареве. Там за ці кошти громада вирішила облаштувати пішохідну доріжку вздовж центральної вулиці села. До речі, цьогоріч за кошти ДФРР буде реалізовано один проект з трьох, що подавала громада. Це проведення капітального ремонту частини приміщення ДНЗ №5 «Калинка», за рахунок чого там відкриють ще дві додаткові дитячі групи. Також за державні кошти здійснюватиметься капітальний ремонт з заходами теплореновації (заміна вікон та енергозберігаючі, укріплення фундаменту та побудова пандусу) в Скотарівському НВК «Заклад дошкільної освіти-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів». Вартість робіт – 2,7 мільйона гривень. Восени, відповідно до власної дорожньої карти розвитку, громада має завершити реконструкцію ЦНАПу за вимогами програми U-LEAD. Це буде комфортний прозорий офіс, де люди зможуть отримати більше сотні послуг, а також облаштовані віддалені робочі місця працівників ЦНАПу в Скотаревому, Кримках та Капустине. Шполянська громада має Стратегію розвитку європейського зразка, в основі якої лежить створення комфор

Реєстрація на сайті

Громадський бюджет

 

Про електронні петиції

Шановні користувачі сайту, якщо Ви бажаєте створити нову петицію, або проголосувати за  вже створену, то дотримуйтесь вимог "Положення про електронні петиції".

Ознайомитися з Положенням про електронні петиції можна в розділі "Нормативні документи / Інші нормативні документи"

В разі порушення вимог цього Положення, Ваш голос не буде врахований.

Газета Сміла

 

 

FM радіо "ТЯСМИН” 106.4

Профіль у соціальній мережі

Картинки по запросу СУБСИДІЇ

КЕС

 

ОБЮ