23.08.2019 | 08:25

Механізм безкоштовного забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, який визначений відповідним законодавчим актом, діє в області. Загалом у межах бюджетної програми «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів» для Черкащини спрямували понад 29,3 млн грн. З них упродовж січня-серпня використали понад 25,8 млн грн, інформують у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації.

У Департаменті пояснюють, що особа з інвалідністю самостійно обирає технічний засіб реабілітації, а місцевий орган соціального захисту здійснює оплату за виданий виріб на основі встановлених фінансових стандартів.

– Надання такої послуги здійснюється на основі укладання тристороннього договору між особою з інвалідністю, підприємством-виробником ТЗР та органом соціального захисту населення, – пояснює директор Департаменту Руслан Чикало. – Крім цього, за самостійно придбані вироби людима отримає компенсацію. Йдеться про допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому, спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією; протези молочної залози, ліфи для кріплення протезів молочної залози, компресійний рукав при лімфодемі, друге крісло колісне та ін.

Відзначимо, виплата компенсації здійснюється у порядку черговості на підставі фіскального чеку, що підтверджує придбання виробів особою з інвалідністю, у розмірі не вище граничної ціни виробу, встановленої Мінсоцполітики на відповідний рік. Аби отримати необхідні технічні та інші засоби реабілітації або отримання відповідної компенсації необхідно звернутися до місцевого органу соціального захисту населення.

19 - 24 лютого

14.00 - Міські змагання з баскетболу, Заклади загальної середньої освіти

20 лютого

10.00 - Мітинг пам’яті подвигу Героїв Небесної Сотні, Пам’ятний знак Героям Небесної Сотні та пам`ятна стела воїнам-землякам, які загинули, захищаючи нашу рідну Україну