Заходи благоустрою міста

ЧОЦЗ

11.03.2019 | 10:36

Глава держави наголосив, що його ініціативою стала програма децентралізації. Він нагадав, що цю програму підтримав Уряд, Верховна Рада та подякував за командну роботу. З прийняттям закону про децентралізацію владу передали громадам і не лише владу а й повноваження, а разом з ними і відповідальність.

Він зауважив, що відповідальність без ресурсів – це обман. «Тому разом з відповідальністю ми передали відповідний фінансовий ресурс. Це чесно і справедливо. Тепер у зведеному бюджеті, нарешті, якщо порахувати субсидії і субвенції, частка місцевих бюджетів перевищує частку державного бюджету. Бюджети розвитку громад збільшилися в сім, десять, деінде в 16-18 разів. І це під час війни»,  - сказав він.

«Що це означає для громад? Ми раз і назавжди відмовилися від позиції, що тільки в Києві знають, що потрібно громаді. Чи будувати школу, чи ремонтувати дитячий садок, чи робити освітлення, чи робити дороги. В Києві більше ніхто не диктує скільки і на який проект і головне з ким укладати підряд на будівництво», - підкреслив Глава держави.

Петро Порошенко додав, що зустрічах по всій Україні бачить, що громади тепер самі можуть приймати рішення, і не тільки вирішувати гарячі питання. «Громади, нарешті, бачать перспективу», - сказав він та зауважив, що громади створюють стратегії розвитку і визначають стратегічні цілі. «Моя порада – не бійтеся ставити перед собою дуже великі цілі... Добивайтеся неможливого, щоб отримати бажане», - закликав учасників Ради Президент.

«Децентралізація – це можливість і право кожного громадянина самому приймати рішення про життя своєї громади. Це можливість і право планувати життя і змінювати його там, де це потребує втручання громади. Це, нарешті, скорочення відстані між людиною і владою», - також наголосив Президент.

Глава держави також підкреслив, що не знімає з себе відповідальності, але якщо громадам передали гроші і права, то є можливість і проконтролювати як захищені інтереси громади.

«Але щоб зміни стали незворотними, нам треба нагадати людям, що вирішується нині. Багато чим успішність децентралізації завдячує позиції нашої команди. Є політики, стиль яких – ручне управління зверху донизу. Вони хочуть змінити ситуацію, а це означає повернути все назад», - зазначив Президент.

«Ми маємо протистояти цій загрозі. Ми маємо захистити громади і децентралізацію», - підкреслив Петро Порошенко.

«Чому децентралізація така важлива? Куди ми хочемо прийти завдяки децентралізації? Децентралізація – це країна без периферії. Це країна вільних, заможних і щасливих людей», - додав Президент.

Також Петро Порошенко зазначив, що об’єднання територіальних громад має бути завершено. «Від вашої ледакуватості та нерішучості страждають люди. А я як Президент, обраний народом, допустити цього не можу. Тому, я зроблю все, щоб на місцевих виборах 2020 року на вибори йшли вже об’єднані громади», - підкреслив він.

Президент нагадав також про прийнятий закон про те, що місцеві громади повинні управляти тим, що відбувається у них на місцях. «Тепер здається, що все просто. А як воно могло по-іншому бути? Тільки 23 роки до нас нічого не змінювалося, не виконувалася  жодна обіцянка. Ми з вами маємо захищати Україну і захищати децентралізацію», - підкреслив він.

«Коли наша команда тільки починала процес децентралізації, ми викликали на себе шквал критики. Що це таке? Про що ви говорите? Як це можна? Не один я, багато хто в цьому залі все це пам'ятає. Сьогодні у нас вже є конкретні результати. І ці результати і є наша відповідь критикам. А найголовніше – це наша відповідь на сподівання людей», - резюмував Петро Порошенко.

www.president.gov.u

26 червня

10.00 - Флеш-моб "Нас єднає Україна" до Дня Конституції, Будинок дитячої та юнацької творчості

27 червня