Міськрайонне управління у Смілянському районі та м. Смілі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області вже вкотре звертає увагу громадян, органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій на необхідність невідкладного внесення відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру (ДЗК). Адже реєстрація земельних ділянок у ДЗК гарантує належний захист державою суб’єктів права власності й господарювання, створення сприятливих умов для ведення бізнесу.

Насамперед, це стосується земельних ділянок, право власності (користування) на які виникло до 01.01.2013 року й посвідчене державними актами (договорами оренди), які не мають кадастрового номера, а, отже, відомості про них не внесені до ДЗК і не відображаються на Публічній кадастровій карті.

Якщо ж відомості про земельну ділянку не внесені до ДЗК, то таку ділянку неможливо продати, подарувати, успадкувати, віддати в заставу, здійснити поділ або об’єднати, здати в оренду тощо.

Тож, у разі наявності державних актів на право власності на землю власникам потрібно звернутися до розробників документації із землеустрою, тобто юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та відповідають за якість робіт із землеустрою. Розробник документації від імені замовника вносить відомості до ДЗК.

До сфери управління Держгеокадастру належать підприємства ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» і Черкаська регіональна філія «Центр ДЗК», які розробляють землевпорядну документацію.

Відомості про земельні ділянки, що містяться в Державному земельному кадастрі України, є відкритими та опубліковані в мережі інтернет на веб-сторінці Публічна кадастрова карта (https://newmap.land.gov.ua).

Для отримання більш детальної інформації щодо внесення відомостей про земельні ділянки до ДЗК пропонуємо звернутися до Міськрайонного управління у Смілянському районі та м. Смілі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області за телефоном 04733-24167.

23.07.2024 о 14.30 - засідання  постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства

25.07.2024 о 9.00 засідання  постійної комісії міської ради з питань освіти, молоді та спорту, культури, охорони здоров'я, соціального захисту, засобів масової інформації

25.07.2024 о 10.00 - засідання  постійної комісії міської ради з питань земельних відносин та містобудування, екології та раціонального природокористування

25.07.2024 о 15.30 - засідання  постійної комісії міської ради з питань місцевого самоврядування, депутатської діяльності, законності, запобігання корупції, надзвичайних ситуацій