Заходи благоустрою міста

ЧОЦЗ

14.02.2019 | 10:34

Сьогодні існують різні погляди на історію афганської війни, але незмінним є ставлення народу до ПОДВИГУ. Тому осмислити історичні події трагічного десятиліття (1979-1989 років) та долі людей, які пройшли через горнило смерті; допомогли учням 9-11 класів ліцею «ЛІДЕР» завідувач бібліотеки О.В. Плотнікова та педагог-організатор Л.І. Лебединська при участі ветеранів Смілянської Спілки воїнів-афганців, учасників ансамблю «Дозор».

Вшанувати 30-річницю виведення радянських військ із Афганістану організатори заходу вирішили у формі бібліопрезентації на тему: «Афганістан-наша пам'ять та біль» за серією документальних видань полковника Гогоренка В.І., учасника бойових дій, командира дивізіону «Град». Тому старшокласники мали нагоду долучитися до живої правди афганських подій.

Даний захід є продовженням циклу спільних заходів по патріотичному вихованню бібліотеки та школи. Тому переслідувалась головна мета: допомогти учням осмислити історичну сутність афганської війни, зрозуміти, які моральні цінності є вічними та непогрішимими, допомогти переконатися в істині, що саме бойове братерство, єдність та почуття патріотизму є запорукою стійкості та мужності солдата в самих складних умовах війни.

Декламатори (учні ІІІ-М курсу Андрій Лісовий і Софія Міщенко) та ведучі (учні ІІІ-СГ курсу Максим Петренко, Марія Бойко, Андрій Клячко, Ірина Строгецька, ІІІ-М) ознайомили присутніх із характером та сутністю афганської війни на матеріалі книг про Афганістан, зміст яких складають спогади очевидців подій, фото, аматорська поезія. Виступ ліцеїстів доповнювали вдало підібрані музичні відеоролики та презентація, присвячена воїнам-смілянам, героям афганської війни, які загинули під час виконання військового обов’язку.

Творчу зустріч продовжив виступ вокально-інструментальної групи «Дозор», який не залишив байдужими навіть тих, хто нічого не чув про Афганістан. По завершенню заходу учні з захопленням розглядали книжкову інсталяцію та з зацікавленням гортали сторінки книг, намагаючись впізнати чи знайти на фотографіях обличчя рідних чи знайомих, які пройшли гарячими дорогами Афганістану.

Прес-центр «ЛІДЕР»

19 жовтня

14.00 – Закриття чемпіонату міста з міні-футболу 2019 року, Стадіон "Локомотив"

17.00  - Фікси –шоу – «Обережно Фіксики», Міський будинок культури