08.04.2021 | 11:27

На Смілянщині продовжується інформаційно–роз’яснювальна робота з питань детінізації ринку праці, що дозволить не тільки легалізувати соціально – трудові відносини, але й забезпечити соціальні гарантії найманим працівникам, максимально уникнути трудових конфліктів та спорів.

В І кварталі поточного року, під час інформаційної кампанії, 224 суб'єктів господарювання сфери торгівлі, громадського харчування були проінформовані консультантами роботодавця Смілянського центру зайнятості щодо неприпустимості використання найманої праці без оформлення трудових відносин та виплати «тіньової» заробітної плати, у т.ч. 54 особам на електронні адреси були направлені буклети з інформацією про відповідальність роботодавця у разі використання незадекларованої праці.

21 роботодавець прийняв участь у семінарах на тему: «Легалізація зайнятості – крок назустріч Вашим працівникам, у тому числі особам з інвалідністю».

«Небезпека отримання зарплати в «конвертах», як і «тіньової» зайнятості, полягає не тільки у тому, що бюджет недоотримає кошти, зменшуються надходження до Пенсійного фонду, а особливо в тому, що роботодавець не здійснюватиме відрахувань з неофіційної зарплати єдиного соціального внеску, особа в цьому випадку втрачає страховий стаж для призначення пенсії за віком, працівники не матимуть змоги отримати пенсію, розмір якої відповідає рівню їхньої реальної зарплати. Такі працівники також не матимуть змоги зареєструватись в центрі зайнятості як безробітні та отримати відповідну допомогу», - наголосила директорка Смілянського центру зайнятості Тетяна Сумська,.

Також проводяться інформаційні заходи міжвідомчою робочою групою, утвореною виконкомом Смілянської міської ради, до складу якої входять представники органів місцевого самоврядування, територіальних органів ПФУ, ДПС України та Фондів соціального страхування, в т.ч. фахівці служби зайнятості. З початку року було здійснено 17 виходів для обстеження 192 суб’єктів господарювання шляхом безпосередніх візитів за місцем здійснення їх господарської діяльності. До обстеження були залучені роботодавці сфери торгівлі, харчування та надання перукарських послуг. Підприємці були повідомлені про відповідальність за використання найманої праці без оформлення трудових відносин, що є грубим порушенням законодавства про працю та карається чималими штрафами.

Результати інформаційної компанії:

- виявлено та зареєстровано нових працівників – 64;

- легалізовано доходу – 388,4 тис. грн.;

- додатково надійшло ПДФО – 69,9 тис. грн.;

- додатково надійшло ЄСВ – 85,4 тис. грн..

Шановні роботодавці! За використання незадекларованої праці на роботодавця відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю накладається штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

На сьогоднішній день - це 180 тис. грн., що суттєво впливає на Вашу фінансову стабільність.

Підготувала начальник відділу взаємодії з роботодавцями Смілянського МРЦЗ Дар’єва О.

26 липня о 14.30 – депутатські слухання (мала зала Будинку рад);

28 липня о 10:00 – чергова сесія міської ради (велика зала Будинку рад).