Закрити
15.04.2021 | 08:12

Питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати постійно знаходиться на контролі у виконавчому комітеті Смілянської міської ради.

Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати по м.Сміла, станом  на 01.04.2021   становить 2122,6 тис.грн. Сума заборгованості на економічно-активних   підприємствах,     станом на      01.04.2021        становить 195,2 тис. грн., а саме: : ПАТ «Тюмень-медіко-Сміла» - 57,7 тис.грн., АТ «НВП «СЕМЗ» -137,5 тис.грн.

Сума заборгованості, станом на 01.04.2021, по підприємствах-банкрутах становить 139,7 тис.грн., у т.ч.:   КЖВП «Наш Дім»  -  73,8  тис.грн.,   ДНУ СКБ   «Цукор»  - 65,9 тис.грн.

Сума заборгованості на підприємствах, що призупинили свою діяльність, станом на 01.04.2021 склала 1787,7 тис.грн., зокрема: ТОВ «Сміла Енергоінвест» -  615,7 тис.грн., ДЗ «Медико-санітарна частина №14» - 1172,0 тис.грн.     

Щотижня по підприємствах боржниках проводиться моніторинг стану погашення заборгованості. Затверджені графіки погашення заборгованості із виплати заробітної плати на 2021 рік. Щомісячно проводяться засідання тимчасової комісії з питань контролю за виплатою та погашенням заборгованості по зарплаті та забезпеченню своєчасної сплати страхових внесків до Пенсійного фонду, надходжень до бюджету   всіх рівнів ( в 2021 році проведено 3 засідання), де заслухано 14 керівників підприємств-боржників.

Для детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення міста розпорядженням міського голови від 14.04.2017 № 52р утворено міжвідомчу робочу групу з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. До складу робочої групи входять представники виконавчих органів місцевого самоврядування, територіальних органів Пенсійного фонду України, Державної податкової служби України, Фонду соціального страхування України, поліції, фахівці служби зайнятості.

Однією частиною діяльності робочої групи є проведення засідань на яких заслуховуються представники територіальних органів міністерств та відомств, керівники підприємств, установ і організацій, фізичні особи-підприємці з питань, що стосуються підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, стану легалізації трудових відносин з найманими працівниками відповідно до чинного законодавства. В 2021 році проведено 3 засідання на яких заслухано 18 представників підприємств, установ і організацій.

Іншою важливою частиною діяльністі робочої групи є проведення обстеження підприємств, установ і організацій усіх форм власності незалежно від підпорядкування та фізичних осіб-підприємців щодо виявлення випадків використання праці незареєстрованих найманих працівників та проведення інформаційно–роз’яснювальної роботи  з питань детінізації ринку праці, що дозволить не тільки легалізувати соціально – трудові відносини, але й забезпечити соціальні гарантії найманим працівникам, максимально уникнути трудових конфліктів та спорів.

Станом на 12.04.2021 проведено обстеження 193 об’єктів господарювання міста шляхом безпосередніх візитів за місцем здійснення їх господарської діяльності (в порівняння - в  2020 році проведено 55 обстежень, в 2019 році - 167 обстежень).  

В ході проведення обстежень було виявлено 9 об’єктів господарювання, де були виявлені неоформлені наймані працівники. Відповідно до ст. 265 Кодексу Законів про працю до юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, які використовують найманих працівників без оформлення та є платниками єдиного податку першої - третьої груп, застосовується попередження. На протязі тижня з дня попередження на виявлених об’єктах господарювання оформлено 30 найманих працівників.

Підприємці були повідомлені про відповідальність за використання найманої праці без оформлення трудових відносин, що є грубим порушенням законодавства про працю та карається чималими штрафами. 

Було виявлено особу, що здійснювала свою діяльність без жодних документів. Після попередження, дана особа зареєструвалась в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, як фізична особа-підприємець.

Основними порушеннями, які були виявлені в ході проведення обстежень, є неоформлені куточки споживачів, відсутність Погоджень режиму роботи об’єкта господарювання, невірно оформлені трудові договори з найманими працівниками (вказаний невірний розмір мінімальної заробітної плати). При здійсненні повторних відвідувань вказані помилки були виправлені.

За результатами проведеної роботи за січень-березень поточного року за оперативними даними Смілянського управління ГУ ДПС у Черкаській області з початку  2021 додатково зареєстровано 64  найманих працівника, легалізовано доходу в сумі 388,4 тис.грн., додатково надійшло ПДФО – 69,9 тис.грн., ЄСВ – 85,4 тис.грн. Збільшено  фонд оплати праці на 43,00 тис.грн. та  додатково надійшло ПДФО -7,7 тис. грн.

З метою сприяння зайнятості населення, регулювання ринку праці в місті, рішенням сесії Смілянської міської ради від 24.02.2021 затверджено Програму зайнятості населення м.Сміла на 2021-2023 роки, в якій розроблені та затверджені напрями та заходи щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення міста.

З метою тимчасової зайнятості населення міста рішенням сесії Смілянської міської ради від 22.12.2018 затверджено Програму організації та фінансування у 2019-2021 роках громадських робіт.

МІСЬКИЙ ГОЛОВА

Ананко Сергій Васильович

Реєстрація на сайті

АНОНС ТИЖНЯ

26 липня о 14.30 – депутатські слухання (мала зала Будинку рад);

28 липня о 10:00 – чергова сесія міської ради (велика зала Будинку рад).

 

Муніципальний розвиток

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

Міська«Гаряча лінія» з питань COVID-19: вакцинація під час пандемії

Графік роботи: понеділок-п'ятниця 8:00 до 16:00 

Телефон: +38 063 668 22 13