Муніципальний розвиток

Асоціація міст України

Календар новин

пн вт ср чт пт сб нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
пн вт ср чт пт сб нд пн вт ср чт пт сб нд пн вт ср чт пт сб нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Онлайн-спостереження

Портал адміністративних послуг

Фонд соціального страхування

 

Правова допомога

ІНВЕСТИЦІЙНИЙ АТЛАС НАДРОКОРИСТУВАЧА

Образ Ветерана

18.02.2019 | 17:52

Оскільки останнім часом у місті ведеться багато різних розмов щодо законності повернення заступників міського голови на свої посади, тому з цього приводу доцільно надати мешканцям нашого міста певні роз’яснення з точки зору закону та права, з тезисним викладенням фактичних обставин по даному питанню.

9 грудня 2017 року рішенням Смілянської міської ради за №59-4/VII відбувся розпуск виконавчого комітету та цього ж числа рішенням ради за №59-5/VII було утворено новий виконавчий комітет в іншому складі.

Депутат Смілянської міської ради Примак В.А. оскаржив дані рішення сесії міської ради до Черкаського окружного адміністративного суду.

25 квітня 2018 року рішенням вказаного суду у задоволенні позову Примака В.А. було відмовлено з посиланням на те, що внаслідок прийняття оскаржуваних рішень про розпуск та утворення виконавчого комітету Смілянської міської ради жодні негативні наслідки для позивача не настали, тому,на думку суду, порушення прав позивача відсутнє.

Однак, судом було вказано, що позачергова 59 сесія Смілянської міської ради була скликана з порушеннями процедури, тощо, а відтак оскаржені рішення є протиправними та підлягають скасуванню.

Не погоджуючись з висновком суду першої інстанції в частині того, що нібито жодних негативних наслідків для позивача, прийнятими міською радою рішеннями, не настало, депутат Примак В.А. подав апеляційну скаргу до Шостого апеляційного адміністративного суду.

17 грудня 2018 року постановою суду апеляційної інстанції, вимоги апелянта були задоволені частково. Рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 25 квітня 2018 року було скасовано та прийнято нову постанову, якою визнано незаконними та скасовано оскаржувані рішення Смілянської міської ради про розпуск та утворення нового виконавчого комітету.

Як вбачається з постанови апеляційного суду від 17 грудня 2018 року, то колегія суддів дійшла висновку про наявність підстав для задоволення позивних вимог в частині визнання нечинними та скасування рішень міської ради про розпуск та утворення виконавчого комітету, оскільки процесуальним законодавством передбачено, що захисту в адміністративному суді може підлягати виключно порушене право позивача. Але задоволення позивних вимог з метою захисту прав та інтересів інших осіб, які в рамках даної справи не зверталися до суду, щодо такого захисту, не передбачено нормами процесуального законодавства. Тому задоволення позивних вимог про поновлення на посаді інших осіб, не матиме наслідком відновлення порушених прав позивача. В цьому і полягає відсутність підстав для задоволення позивних вимог Примака В.А. в частині поновлення на посаді першого заступника міського голови Гончаренка О.П., заступників міського голови Риджаніча О.В. та Осейко Л.С. оскільки зазначене питання підлягає вирішенню в рамках публічно-правового спору стосовно прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення, тощо.

Згідно з вимогами ст. 10 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування», прийняття на службу в органи місцевого самоврядування, зокрема, на посади заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради здійснюється шляхом затвердження відповідною радою.

З дотриманням вказаних вимог закону, рішенням сесії міської ради за №5-1/VII від 16.12.2015 року було затверджено на посаді першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Гончаренка О.П., рішенням сесії ради за № 8-1/VII від 29.12.2015 року затверджено на посаді заступника міського голови Осейко Л.С. та рішенням сесії ради за № 30-7/VIIвід 06.12.2016 року затверджено на посаді заступника міського голови Риджаніча О.В.

Відповідно ж до вимог ст.51 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування в Україні», вбачається, що виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно міського голови, заступників міського голови, секретаря ради за посадами, керівників відділів, управлінь, тощо.

Тому, згідно з додатками до рішення міської ради за № 22-7/VII від 04.08.2016 року «Про утворення виконавчого комітету міської ради» та № 35-5/VII від 29.12.2016 року «Про внесення змін до рішення міської ради від 04.08.2016 року №22-7/VII" до складу виконавчого комітету за посадами увійшли перший заступник міського голови Гончаренко О.П. та заступники міського голови Осейко Л.С. і Риджаніч О.В.

В рішенні міської ради за №59-4/VII від 09.12.2017 року « Про розпуск виконавчого комітету міської ради» зазначено, що вище вказані заступники міського голови припиняють службу в органах місцевого самоврядування та звільняються у зв’язку із розпуском та припиненням повноважень виконавчого комітету.

Оскільки вказане рішення міської ради було скасовано постановою Шостого апеляційного суду від 17.12.2018 року так само як і рішення ради про утворення нового виконавчого комітету, то в законній силі залишилося рішення міської ради за №22-7/VII від 04.08.2016 року «Про утворення виконавчого комітету міської ради» з подальшими змінами в т.ч. й зі зміною від 29.12.2016 року за № 35-5/VII, тобто абсолютно законно до виконання своїх повноважень повинен приступити колишній, попередній склад виконавчого комітету, до якого входять за посадами перший заступник міського голови Гончаренко О.П. та заступники міського голови Осейко Л.С. і Риджаніч О.В.

А так як рішення міської ради про затвердження вказаних осіб на посадах першого заступника та заступників міського голови ніким не були оскарженні, не змінювались і не скасовувались, тому й надалі мають законну силу.

Повторного їх затвердження радою на вказаних посадах чинним законодавством не передбачено і таких вимог закону немає.

Тому секретарем Смілянської міської ради Федоренком В.А., він же виконуючий обов’язки міського голови, 19.12.2018 року були видані розпорядження за №№213-к, 214-к та 215-к, відповідно до яких Гончаренко О.П., Риджаніч О.В. та Осейко Л.С. вважаються такими, що приступили до виконання повноважень першого заступника та заступників міського голови.

Отже, підсумовуючи вище наведене, можна цілком впевнено зробити висновок про те, що повернення першого заступника та заступників міського голови є абсолютно законним.

Юрист,  радник міського голови на громадських засадах

Ольга  Коломієць

Реєстрація на сайті

Анонс тижня

6 червня

День журналіста України

 

 

Про електронні петиції

Шановні користувачі сайту, якщо Ви бажаєте створити нову петицію, або проголосувати за  вже створену, то дотримуйтесь вимог "Положення про електронні петиції".

Ознайомитися з Положенням про електронні петиції можна в розділі "Нормативні документи / Інші нормативні документи"

В разі порушення вимог цього Положення, Ваш голос не буде врахований.

FM радіо "ТЯСМИН” 106.4

Профіль у соціальній мережі

Державні інформаційні ресурси

 

Картинки по запросу СУБСИДІЇ

КЕС

 

ОБЮ

 

covid-19

 

 

 

 

NSZU