Заходи благоустрою міста

ЧОЦЗ

11.01.2019 | 08:20

Із цього року в аптеки можна повертати неякісні ліки й отримати витрачені на них гроші.

Однак невідповідність ліків доведеться підтвердити лабораторно. Такий аналіз будуть безкоштовно робити фахівці Держлікслужби, йдеться в сюжеті ТСН.

Куплені помилково ліки назад приймати не будуть. Натомість аптеки зобов'язані забрати назад неякісні ліки. Тож перше правило покупця – зберігати чек, без котрого повернення грошей буде неможливим.

Підставою для перевірки ліків може стати неспівпадіння номерів сертифікатів на упаковці та самих препаратах, ознаки фальсифікації ліків або ж побічні дії при прийманні препарату. Якщо покупець має обґрунтовані сумніви, він може звернутися до територіального відділення Держлікслужби, написати заяву і віддати залишки препарату на аналіз. При цьому необхідно надати хоча б однин блістер для таблеток або мінімум п'ять ампул для ін'єкцій. Висновки експертів будуть безкоштовні, а експертизи мають тривати не довше тижня.

Виробники зараз намагаються захиститися від фальсифікату – наносять елементи, які видно в ультрафіолеті. Тож перевірка на справжності почнеться саме з упаковки. Далі фахівці зроблять лабораторні дослідження медикаменту – змоделюють його реакції при потраплянні в організм людини. Під час дослідження буде зрозуміло, чи не було впливу покупця на препарат – наприклад, якщо він зберігався неналежним чином, це стане зрозуміло і про відшкодування не йтиметься. Однак якщо під час первинного контролю з'ясують, що ліки не відповідають вимогам, служба вимагатиме в постачальника лікарський засіб з архіву тої самої серії, а наступний аналіз проводитиме арбітражна лабораторія. Якщо відхилення знайдуть і в архівному зразку, така серія підлягатиме забороні для продажу.

"Для виробника це втрата фінансова", - пояснили експерти.

Висновки лабораторій стануть підставою для покупця звернутися з ними та чеком до аптеки і вимагати компенсації витрачених коштів або заміни препарату на інший. Якщо зразок, який надав постачальник, виявиться якісним, а пігулки, на які скаржився покупець, показують відхилення, правоохоронці будуть з'ясовувати, яким чином неякісний препарат потрапив в аптеку. Тоді в підсумку збитків зазнає аптека.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, у розвинених країнах відсоток фальсифікату на ринку ліків становить 10%. Яким є цей показник в Україні – не знає ніхто, однак можливість віддати підозрілі медикаменти, придбані в аптеці, на безкоштовний аналіз – це спосіб з'ясувати реальний відсоток неякісних препаратів на ринку.

19 липня

Майстер-клас для вихованців хореографічної профільної зміни літнього відпочинкового табору "Шторм" з прикладного мистецтва,  Дитячий оздоровчий табір "Тимурівець"

18.00 - 21.00 - Конкурс краси за участю школи танцю та акробатики на пілоні "Monkeys", Центральна площа

21 липня