ЧОЦЗ

15.05.2019 | 16:30

Проект «Київський діалог» оголошує набір команд від малих міст Черкащини, які візьмуть участь у річній навчальній програмі з розвитку практик співпраці та інструментів громадської участі.

Громада, влада і бізнес - це три групи, які можуть ефективно «грати разом» задля розвитку міста. Така співпраця особливо актуальна зараз, коли внаслідок децентралізації гроші з податків залишаються у місцевих бюджетах, а мешканці можуть реально контролювати життя у своїх містах.

Саме для підтримки активних людей, які бажають навчитися ефективній співпраці заради спільного результату, «Київський діалог» запускає навчальну програму для команд з малих міст, головним завданням якої є досягнення сталих результатів від співпраці громади, влади і бізнесу.

Участь в навчанні можуть взяти команди від міст, які пройдуть конкурсний відбір на підставі поданих ними заявок. Завданням кожної команди є ефективне вирішення обраної проблеми у своєму місті із залученням представників громади, місцевої влади, бізнесу та використанням інструментів громадської участі.

ЩО ПРОПОНУЄ ПРОЕКТ КИЇВСЬКИЙ ДІАЛОГ КОМАНДАМ?

1. Пройти безоплатне навчання за унікальною 2-х модульною навчальною програмою з розвитку практик співпраці та громадської участі.

Учасники та учасниці навчатимуться впровадженню інструментів громадської участі, комунікації, фандрайзингу, формуванню команди, ефективному лідерству та адвокації, написанню проектів, їх промоції та реалізації.

Модуль І, весна-літо:

Семінар 1 – 7-8 червня, м. Черкаси

Семінар 2 – 21-22 червня, м. Черкаси

Семінар 3 – 19-20 липня, м. Черкаси

Модуль ІІ відбудеться осінню-зимою 2019 року.

Київський діалог забезпечує проживання, харчування та роздаткові матеріали. Проїзд в межах області учасники покривають за свій рахунок.

1. Відвідати мережування Київського діалогу у Черкасах та Львові.

Мережування – це зручний формат обміну досвідом між учасниками з різних міст, на якому за короткий час можна зав’язати партнерства, згенерувати ідеї, познайомитись з практикою міського розвитку. Методичну підтримку заходу надаватимуть німецькі експерти.

Літнє мережування відбудеться 5-6 липня в Черкасах, осіннє - у Львові (дату буде повідомлено пізніше).

Київський діалог забезпечує проїзд, проживання, харчування та роздаткові матеріали учасникам мережування.

1. Взяти участь в конкурсі міні-грантових проектів і отримати фінансову підтримку для роботи команди над розв'язанням обраної проблеми.
  1. Взяти участь в щорічній конференції проекту «Київський діалог» у Києві.

Київський діалог забезпечує проїзд, проживання, харчування та роздаткові матеріали учасникам конференції.

1. Відвідати Німеччину для вивчення закордонного досвіду розвитку співпраці між владою, бізнесом і громадою в малих містах.

Київський діалог забезпечує проїзд, проживання, харчування учасникам ознайомчого візиту.

ЯКІ УМОВИ УЧАСТІ В ПРОЕКТІ?

До участі можуть бути подані команди з наступних міст Черкаської області: Городище, Звенигородка, Канів, Кам’янка, Корсунь-Шевченківський, Сміла, Чигирин, Шпола.

Інструменти громадської участі, рекомендовані для використання (впроваджування) міськими командами в 2019 році (перелік не є виключним):

• Дорадчі ради
  • Наглядові ради на комунальних підприємствах
  • Статут міста
  • Консультації з громадськістю
  • Дослідження громадської думки
  • Соціальне замовлення
  • Конкурс проектів для громадських організацій
  • Бюджет участі (громадський бюджет)
    Петиції
  • Інші інструменти е-демократії.

ЯКІ КРОКИ ПОДАННЯ ЗАЯВКИ?

1. Зібрати команду – 6 учасників, серед яких обов’язково повинні бути представники влади (працівник міської ради, депутат), громадських організацій та ініціатив, соціально відповідального бізнесу на паритетних умовах. Команда, яка працює у місті, може бути більшою. Учасники навчальних заходів в Черкасах можуть частково змінюватись.

2. Визначити міську проблему, над якою команда готова працювати протягом 2019 року. Проблема, яку хоче вирішити команда, має вирішуватись з обов’язковою участю громадян у прийнятті рішень і пріоритетним використанням зазначених вище інструментів громадської участі (або має бути пов’язана з впровадженням зазначених вище інструментів громадської участі).

3. Зняти відео, в якому розповісти про проблему.

4. Подати заявку на участь, заповнивши форму і зазначивши в ній всіх учасників команди. Форма доступна тут  https://tinyurl.com/y5ew5kzj.

Кінцевий строк подачі заявок від міських команд – 23 травня 2019 року включно.

Результати відбору будуть оголошені до 27 травня включно.

25 травня

10-00 - обласні змагання з веслування на кубок О.Мотузенка, центральний пляж

15-00 - розважальний захід "Гречківка сміється", клуб мікрорайону Гречківка

17-00 - ювілейний концерт учасників танцювального клубу "Аіша" - "Нам 10 років", Міський будинок культури