Календар новин

пн вт ср чт пт сб нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
пн вт ср чт пт сб нд пн вт ср чт пт сб нд пн вт ср чт пт сб нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Онлайн-спостереження

Портал адміністративних послуг

08.05.2018 | 08:30

Неорганізовану торгівлю ніхто не контролює, якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряють. Адже продукти, які безконтрольно реалізуються не пройшли лабораторний контроль, не мають відповідного не мають документів, які свідчать про безпеку та якість. А самі продавці не проходять обов’язкові профілактичні медичні огляди та не мають особових медичних книжок, не завжди дотримуються правил особистої гігієни (торгують із брудними руками, бо помити їх ніде), не мають санітарного одягу. Більше того, ця продукція не проходить жодних аналізів, що може становити загрозу не лише придбання недоброякісної продукції, а й захворювання людей на інфекційні хвороби та масові отруєння.

З метою запобігання інфекційним захворюванням та отруєнням, які можуть спричинити тяжкі наслідки, пов’язані із заподіянням шкоди здоров’ю людини через продукти рибальства попереджаємо:        

Купуючи рибу на стихійних ринках, з рук без документів, яка як правило являється браконьєрським уловом, покупці стимулюють браконьєрів до нових незаконних «рибалок» і тим самим підтримують  їх, купуючи у них рибу невідомого походження та невстановленої якості. Навіть якщо риба виловлена із дотриманням Правил любительського і спортивного рибальства, її можна використовувати лише для особистого споживання і забороняється продавати.

Звертаємо увагу, купуючи рибу на ринках міста, продавці мають право продавати її лише за умови підтвердження її придатності за результатами досліджень акредитованої лабораторії, яка знаходиться на агропродовольчому ринку.

У реалізаторів риби також повинні бути документи, які б свідчили про законність її придбання (товарно-транспортна накладна, в якій зазначено, де придбано рибу) та сертифікат якості. Зазвичай риба невідомого походження, без документів, є браконьєрським уловом і не завжди безпечна для споживання.  

Торгівля живою рибою без відповідних документів, є порушенням статті 7 Закону України «Про тваринний світ», п.7 ст.37 «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», пункту 3.14 «Правил любительського та спортивного рибальства».

Нагадуємо, продаж або скуповування риби, ікри і водних безхребетних та продуктів їх переробки без наявності документів, що підтверджують законність їх придбання, заборонено.

Риба з любительського лову, а також у нерестовий період, використовується лише для особистого споживання, однак не для продажу.

Інформує головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів

 та ветеринарної медицини Смілянського міського управління   Н.В.Бистревська

Реєстрація на сайті

Про електронні петиції

Шановні користувачі сайту, якщо Ви бажаєте створити нову петицію, або проголосувати за  вже створену, то дотримуйтесь вимог "Положення про електронні петиції".

Ознайомитися з Положенням про електронні петиції можна в розділі "Нормативні документи / Інші нормативні документи"

В разі порушення вимог цього Положення, Ваш голос не буде врахований.

Газета Сміла

 

 

FM радіо "ТЯСМИН” 106.4

Профіль у соціальній мережі

Картинки по запросу СУБСИДІЇ