Заходи благоустрою міста

ЧОЦЗ

25.06.2019 | 16:06

Тетяна Сумська – директорка Смілянського міськрайонного центру зайнятості. Працюватиу службі зайнятості почала зі спеціалістки І категорії відділу організації зайнятості та соціальних гарантій. Через два роки очолила відділ організації громадських робіт. Пізніше – стала заступницею директора. З 2002 року на посаді директорки центру зайнятості.

Пані Тетяна ділиться своїми секретами розвитку корпоративної культури, гендерної рівності та жіночої солідарності в колективі. Розповідає про те, які нові ініціативи впроваджуються центром зайнятості.

• Як ви обираєте людей для роботи у центрі зайнятості?

-  Особливість нашого колективу в тому, що ми надаємо послуги населенню. Під час співбесіди я звертаю увагу на комунікабельність, стресостійкість, відкритість до  змін. Важливо, щоб кандидат був готовий постійно навчатися. Адже бувають зміни у законах та положеннях, а це, в свою чергу, впливає на щоденні обов’язкифахівця центру зайнятості. Меніімпонують люди, якіпосміхаються, мислять позитивно. З ними легко працюватинавітьпід час виконанняважкихзавдань.

- Якийгендернийрозподіл у вашомуколективі?

- Так склалося, щобільшістьпрацівників центру зайнятості – цежінки. У неформальнійобстановці, буває, жартуємо з цього приводу. Але ми завждидружньопідтримуємочоловіків, які з нами працюють.

- Які прояви жіночоїсолідарності є у вашомуколективі?

- Мабуть, найяскравіший прояв жіночої солдарності під час робочого процесу – це підтримка ініціатив. Будь-яке колективне рішення починається із ідеї одної особи, яку підтримують.

- Які заходи проводить центр зайнятостіщодопідтримкигендерноїрівності на ринку праці?

- Фахівцівідділу активної підтримки безробітних періодично проводять тренінги для жінок. Під час цих заходів ми допомагаємо жінкам подолати психологічні комплекси та бар’єри. Учасницітренінгіврозповідаютьсвоїісторіїдискримінації на роботі. Фахівці допомагають впоратися з неприємними спогадами та навчають як правильно поводитися в такихситуаціях. Розповідаємо жінкам про їхні права та можливості. Мотивуємо сміливо подаватися на керівні посади або започатковувати власний бізнес.

- Як вирозвиваєтекорпоративну культуру?

- Рушійна сила корпоративноїкультури – цечітка система цінностей. Навідмінувідприватних, виробничихорганізацій, у Державнійслужбізайнятостівже є сформована система цінностей. Наші фахівці завжди привітно зустрічають відвідувачів. У будь-якій ситуації реагуємо адекватно та ввічливо. Ми допомагаємо людям знайтисвоєпокликання та роботу. Роботодавцям підбираємо кваліфікованих робітників. Налагоджуємо діалог між робітниками та роботодавцями. Наприклад, проводимо ярмарки вакансій, де шукачіроботи та керівникизнайомлятьсяодне з одним у неформальнійобстановці.

- Вашіпорадищодовпроважденнякорпоративноїкультури?

- Бути лідером, а не босом. Людиною, яка веде за собою.Для успіху компанії важливо сформувати колективні цінності та визначити шляхи досягнення.

- Якіновісервісизапроваджено у діяльності центру зайнятості?

- Остання новинка – це мобільні додатки насистем іAndroid, які можна скачати у PlayMarket. Так, додаток «Центр розвитку підприємництва» надає змогу оперативно, в он-лайн режимі отримати будь-яку інформацію щодо розвитку підприємництва, про он-лайн форми навчання, переглянути джерела краудфандінгу та франдрейзінгу, тощо. Додаток «Центр профорієнтації» містить інформацію, яка допоможе у плануванні кар’єри. У додатку «Довідник пільг та послуг учаснику АТО» користувач може дізнатися про пільги, реабілітацію, працевлаштування та розвиток власної справи, отримати правову допомогу. А ще шукачі роботи можуть знайти потрібну вакансію на карті GoogleMaps.

Фахівці Смілянського міськрайонного центру зайнятості завжди раді Вам допомогти! Звертайтеся до нас: м. Сміла, вул. Соборна, 68.

Підготувала Ангеліна Хоменко,

фахівчиня СМРЦЗ

19 липня

Майстер-клас для вихованців хореографічної профільної зміни літнього відпочинкового табору "Шторм" з прикладного мистецтва,  Дитячий оздоровчий табір "Тимурівець"