Муніципальний розвиток

Асоціація міст України

Календар новин

пн вт ср чт пт сб нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 
пн вт ср чт пт сб нд пн вт ср чт пт сб нд пн вт ср чт пт сб нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 

Онлайн-спостереження

Портал адміністративних послуг

Фонд соціального страхування

 

Правова допомога

ІНВЕСТИЦІЙНИЙ АТЛАС НАДРОКОРИСТУВАЧА

Образ Ветерана

18.11.2019 | 10:40

Всесвітній день рециклінгу або Всесвітній день вторинної переробки відзначають у світі щороку 15 листопада.

Вторинною переробкою (рециклінгом відходів, повторної переробки і утилізацією відходів) називають повторне використання або повернення в оборот сміття чи відходів виробництва. Зазвичай вторинній обробці піддають такі матеріали, як: папір, скло, залізо, алюміній, тканини, пластик і таке інше. А органічні відходи широко використовують в сільському господарстві.

Завдання вторинної обробки – вирішення проблеми обмеженості ресурсів, зниження вартості готової продукції за рахунок використання більш дешевої сировини і боротьба із забрудненням навколишнього середовища, пояснюють в Управлінні екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Зі слів начальниці Управління екології та природних ресурсів ОДА Олени Звягінцевої, вторинна переробка – найбезпечніший і прогресивний вид утилізації відходів. Сприяє зменшенню площі сміттєзвалищ, уникненню забруднення навколишнього середовища, а також економії природних ресурсів за рахунок використання вторинної сировини.

– Нині для покращення управління відходами в області розглядають питання про необхідність обласної концепції поводження з відходами шляхом розроблення Регіонального плану управління відходами до 2030 року. У межах нього врахують комплексний підхід до поводження з відходами в цілому та поділу території області на кластери (зони). Упровадження комплексної системи поводження з відходами на регіональному рівні дозволить збільшити обсяг переробки відходів до 50 % та зменшити обсяг захоронення відходів до 30%, – зазначає Олена Звягінцева.

Додамо, що в комітетах Верховної Ради України перебуває на розгляді проєкт Закону № 2207/2 «Про відходи». Ним передбачено запровадження роздільного збирання відходів та їхнє повторне використання.

Задля підвищення ефективності використання ресурсів упродовж усього життєвого циклу повинні бути вжиті належні заходи створення й підтримки мережі установок для повторного використання або матеріальної утилізації, застосовуючи економічні інструменти, критерії закупівель, кількісні цілі та інше.

Довідково:

У 1997 році жителі США вперше відзначали America Recycles Day. Його завданням було заохочувати американців здавати відходи у вторинну переробку і купувати продукцію, зроблену з вторинної сировини. З 2009 року проведенням акцій і заходів, присвячених цьому дню, займається неприбуткова організація Keep America Beautiful.

Існує багато способів, як можна використати ті чи інші відходи на благо нашого суспільства. Наприклад: із різнокольорових пластикових пляшок роблять вази, квіти, фігурки казкових персонажів, із битого скла –  вітражі, із автомобільних шин – клумби і різноманітні тварини,
із алюмінієвих баночок – підставки для мобільних телефонів або олівців
і ручок, із тканин – намисто і ляльок тощо.

Варто пам’ятати, що зібрання 60 кг макулатури збережуть життя одному дереву, виробництво 1 тонни скла зі склобою зменшить використання піску на 600 кг, вапняку на 170 кг, кальцинованої соди на 190 кг, польового шпату на 70 кг та зменшить споживання енергії на 40%, 1 тонна переробленого алюмінію (алюмінієві банки з напоїв) економить 4 тонни бокситів, а економія енергії на виробництво алюмінію сягає 95 %.

Прес-служба ОДА

Реєстрація на сайті

Анонс тижня

9 серпня

16.00 V тур Першості Черкаської області з футболу серед аматорських команд першої ліги, Стадіон "Авангард"

 

 

 

Про електронні петиції

Шановні користувачі сайту, якщо Ви бажаєте створити нову петицію, або проголосувати за  вже створену, то дотримуйтесь вимог "Положення про електронні петиції".

Ознайомитися з Положенням про електронні петиції можна в розділі "Нормативні документи / Інші нормативні документи"

В разі порушення вимог цього Положення, Ваш голос не буде врахований.

FM радіо "ТЯСМИН” 106.4

Профіль у соціальній мережі

Державні інформаційні ресурси

 

Картинки по запросу СУБСИДІЇ

КЕС

 

ОБЮ

 

covid-19

 

 

 

 

NSZU