17.04.2018 | 10:21

У Білозірській ОТГ запрацював Центр первинної медико-санітарної допомоги. Це – комунальний заклад, створений в контексті реформування медицини. Білозірська ОТГ перша серед громад області, де в рамках процесів децентралізації вже функціонує такий заклад первинної ланки медичної допомоги.

В урочистостях з нагоди відкриття взяли участь почесні гості з числа керівництва області та Черкаського району.

– У нас були амбулаторія та дільнична лікарня. Але ще в січні 2016 року нашим лікарям та медперсоналу не платили зарплати через Мінфін та Казначейство, і ми були змушені створити комунальний заклад первинної медико­санітарної допомоги, – розповіла передісторію створення закладу заступник сільського голови з питань освіти та охорони здоров’я Білозірської ОТГ Ірина Грищенко. – Медична реформа передбачає, щоб і на первинному рівні були забезпечені комфортні умови для медичного обслуговування населення й працювали сімейні лікарі.

Тепер в комунальному закладі Білозірської ОТГ є денний стаціонар на 7 ліжок, поліклініка та передбачено обслуговування дільничною медсестрою на дому. У поліклініці працюють чотири сімейні лікарі, лікар­педіатр та лікар­терапевт. Окрім того, в ОТГ функціонує філіал від Черкаської ЦРЛ – цілодобове стаціонарне відділення на десять ліжок.

Під Центр ПМСД реконструювали колишнє приміщення стаціонару дільничної лікарні. Ремонт тривав близько двох місяців. За 2 млн 150 тисяч грн зі старої будівлі, яка не ремонтувалась більше 30 років, зробили лялечку. Щоб справити новосілля швидше, у ремонті приміщення взяв участь навіть медичний персонал – допомагали обдирати «стару» фарбу на стінах. На ремонт пішли кошти, спрямовані з держбюджету на розвиток інфраструктури ОТГ, та з місцевого бюджету. Оснащували ж центр не без участі благодійників. Наприклад, ковдри та постіль придбав «Червоний Хрест». За словами Ірини Грищенко, на сьогодні центр оснащений ще не на 100 % від потреби. Проте допомогти його доукомплектувати комп’ютерами вже пообіцяв нардеп Сергій Рудик. Окрім того, 60 тис. грн на Центр вже виділили на останній сесії сільради.

– Найближчим часом плануємо докупити прилади, яких бракує згідно з затвердженим табелем оснащення. Електрокардіографи, пульсометри, стрічки тощо, – розповів головний лікар Центру Анатолій Коваленко. – У цьому ж списку й обладнання для лабораторної діагностики. Щоб була можливість за допомогою експрес­методів визначити рівень холестерину чи цукру в крові пацієнта. Також цьогоріч заплановано придбати два автомобілі для сімейних лікарів.

Подбали в Білозірській ОТГ і про побут медперсоналу. Надали гідні зарплати, передбачивши доплату з сільського бюджету. Молодий спеціаліст отримує тут 10 тис. грн в місяць. Не місцевих лікарів забезпечили житлом. Під квартири сімейним лікарям відремонтували приміщення старої школи, обладнавши їх усіма зручностями. Оплачує їм громада і половину вартості комунальних послуг.

– Думала, що приїду в «умови села», а тут житло дали, обладнали прекрасне робоче місце. Планую залишатися працювати тут і далі, – поділилася сімейний лікар Ірина Глушко. Молода фахівчиня приїхала до Білозірської ОТГ з Харківщини за розподілом.

Про гарні умови, щоб медики могли надавати населенню якісні послуги, говорять і інші лікарі Центру ПМСД. Так дільничний лікар­педіатр, Валентина Лукінова, яка пропрацювала в Білозір’ї 40 років, розповіла, що завжди мріяла мати окремий кабінет «здорової дитини». Тепер її мрія – приймати малечу, що захворіла, окремо – здійснилася.

Ілона Левченко

Громадський бюджет