08.11.2019 | 08:20

Бренд – ідея, яка об’єднує мешканців області. Це імідж та впізнаваність регіону. Це історія, яку ми розповідаємо світу про себе. І від того, як ми її розповімо, такими нас побачить і світ, кажуть в Департаменті регіонального розвитку Черкаської ОДА. Тут ініціювали роботу над розробкою туристичного бренду та закликають доєднатися усіх охочих до цього процесу.

Брендинг – не короткочасний проєкт, це свого роду стратегія. Наразі створена робоча група з брендингу регіону, до якої долучилися люди, які представляють різні сфери життя Черкащини. У Департаменті регіонального розвитку Черкаської ОДА кажуть, що до робочої групи можна долучатися й зараз, якщо є готовність та бажання попрацювати. Адже ключовий елемент брендингу – це партнерство. Вкрай важливо залучити до процесу всіх стейкхолдерів, які можуть допомогти у визначенні майбутнього регіону. Жоден не може поодинці розробити й впровадити успішний бренд.

На першому засіданні робочої групи, яке відбулося 5 листопада, вирішили оголосити конкурс на обрання кращого слогану для майбутнього бренду Черкаської області. Конкурс розпочнеться 20 листопада й триватиме до 6 грудня 2019 року (включно). Подаватися зможуть всі, хто має ідеї.

Варіант слогану повинен:

бути коротким, не більше 4-х слів;
характеризувати регіон;
передавати харизму Черкащини;
розкривати її невідомі, цікаві, оригінальні сторони;
легко запам’ятовуватися;
продовжити речення: «Черкащина це…»;
бути націленим на гостей області, які в ній ще ніколи не були та нічого про неї не чули;
мати обгрунтування – опис слогану (не більше 100 слів).

Переможець отримає подарунок – туристичне спорядження (туристичний намет, рюкзак, каремат та спальний мішок). Деталі та умови участі в конкурсі буде опубліковано 20 листопада 2019 року на Фейсбук-сторінці «Черкащина туристична».

Загалом, як відзначають у Департаменті, територіальні бренди – сучасна зброя для конкурентної боротьби між країнами, регіонами, містами за матеріальні, людські та інформаційні ресурси. Окрім цього, території з сильними брендами здатні ефективніше будувати власні конкурентні переваги, залучати інвестиції, туристів і таланти, експортувати власні продукти та змінювати стереотипи.

Слоган і логотип не є брендом регіону. Проте, слоган та логотип слугують інструментами для ідентифікації або розпізнавання сутності регіону. Наприклад, після запуску бренду міста Порту – туристичний потік з 2013 по 2015 рік зріс на 17,6%, а ВВП міста – на 19%, розповідають в Департаменті регіонального розвитку Черкаської ОДА.

22 січня

10.00 - Мітинг до дня Соборності України, Привокзальна площа біля  пам’ятника Т.Г.Шевченку

10.30 - Покладання квітів до пам'ятного знаку Якову Водяному, Привокзальна площа Північного вокзалу

13.00 - Круглий стіл «І Соборною бути…» - до дня Соборності України, Читальний зал Центральної міської бібліотеки ім.О.Журливої

14.00 - Позачергове засідання виконавчого комітету, Мала зала Будинку рад

15.00 – Урочистості та святковий концерт до Дня Соборності України, Міський будинок культури

23 січня

11.00 - Духовний профіль / Засідання клубу «З райдугою в серці» «Невиправний мрійник і поет» до  85 річчя від дня народження Василя Симоненка, Бібліотека філія №1

14.00 - Літературна зустріч з письменниками Смілянщини «Пам’яті Тодося Осьмачки», Бібліотека філія №3

14.30 - Засідання виконавчого комітету, Будинок рад, мала зала

24 січня

10.30 - Інформаційний компас «Крути: і сум, і біль, і вічна слава»,  Бібліотека філія №3

11.00 - Прийом по особистим питанням громадян заступником міського голови Павлом Кондратенко

15.00 - Культурно-просвітницький захід "Життя героїв Крут або пригоди українського Робінзона", Міський будинок культури, мала зала

19.00 - Концерт народного артиста України Миколи Гнатюка, Міський будинок культури

Радіо - нарис з циклу «Бібліотека у мікрофона» «Гірка пам’ять Голокосту» до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, Бібліотека філія №1

25 січня

9.00 - Другий тур Відкритого чемпіонату міста з волейболу «Патріоти Смілянщини», НВК «Ліцей – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів «Лідер»

10.00 - Відкрита першість міста із шашок серед дітей та учнівської молоді, присвячена Дню визволення Сміли від нацистських загарбників, НВК «Ліцей – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів «Лідер»

26 січня

12.00 - Концерт  творчого колективу «Світлиці» та клубу для людей поважного віку «Відпочинок», Міський будинок культури;