Закрити
04.03.2021 | 10:52

З метою забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю в частині запровадження рівня мінімальної заробітної плати, захисту прав громадян, пов'язаних з легалізацією трудових відносин між роботодавцями і найманими працівниками, розпорядженням міського голови від 16.01.2021 № 11р утворено міжвідомчу робочу групу з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, яка буде здійснювати обстеження суб’єктів господарювання міста на постійній основі.

26 січня 2021 року після послаблення карантинних обмежень членами робочої групи розпочато проведення обстежень суб’єктів господарювання міста шляхом безпосередніх візитів за місцем здійснення господарської діяльності. Метою проведення таких заходів є доведення до роботодавця та працівників вимог законодавства про працю та ризиків, які виникають внаслідок порушень законодавства в частині допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин. Крім того, під час відвідувань і підприємці, і їх працівники мають можливість одержати відповіді на питання, що їх турбують при безпосередньому спілкуванні, проконсультуватися з питань праці в частині оформлення трудових відносин, обліку робочого часу тощо. На разі проведено обстеження 134 суб'єктів господарювання міста.

Проте, незважаючи на проведення роз’яснювальних заходів щодо вимог діючого трудового законодавства, оформлення найманих працівників належним чином є проблемою в місті.

Роботодавець, який використовує повністю задекларовану працю, має цілий ряд переваг, зокрема, центрами зайнятості надається допомога по частковому безробіттю застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України.

Зазначена допомога надається роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину та у разі сплати ним єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності.

Працівники, трудові відносини з якими оформлені відповідно до чинного законодавства, мають гарантії передбачені законодавством про працю та є захищеними.

В черговий раз звертаємо увагу роботодавців, що незадекларована праця, незважаючи на можливу короткострокову вигоду, негативно впливає на ведення бізнесу та має фінансові ризики. В разі перевірки інспекторами праці на вас можуть накласти відчутний штраф за порушення трудового законодавства.

Пропонуємо негайно зареєструвати належним чином трудові відносини зі своїми найманими працівниками.

 

МІСЬКИЙ ГОЛОВА

Ананко Сергій Васильович

Реєстрація на сайті

АНОНС ТИЖНЯ

 

24 вересня 8.40 засідання комісії з питань освіти, молоді та спорту, культури, охорони здоров'я , соціального захисту, засобів масової ін-ї

24 вересня 9.00 позачергова сесія

25 вересня з 8.00 до 18.00  стадіоні РПЗ по вул. Мазура Кубок з мотокросу

 

Муніципальний розвиток

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

Міська«Гаряча лінія» з питань COVID-19: вакцинація під час пандемії

Графік роботи: понеділок-п'ятниця 8:00 до 13:00 

субота-неділя 9:00 до 16.00

Телефон: +38 063 668 22 13