Календар новин

пн вт ср чт пт сб нд
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
пн вт ср чт пт сб нд пн вт ср чт пт сб нд пн вт ср чт пт сб нд
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Онлайн-спостереження

Портал адміністративних послуг

12.07.2018 | 17:29

У 2017 році відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років розпочалось  святкуванням Дня Соборності України. 20 січня  було проведено мітинг та   покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку. В цей же день в  міському будинку культури відбулися урочистості та святковий концерт.     

В краєзнавчому музеї діяла тематична виставка  «Україна - соборна держава».

22 січня 2017 року на площі біля Будинку Рад відбулося урочисте зібрання за участі керівників та громадськості міста. Під час урочистостей було покладено квіти  до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та воїнам АТО. В цей же час на площі біля міського будинку культури відбулася  акція «Ланцюг єднання» за участі громадського молодіжного активу міста.

На базі централізованої бібліотечної системи було організовано ряд  інформаційних заходів та тематичних виставок до Дня  Соборності України, а саме:

  радіо-сюжет «Соборність – шлях до національного примирення та єднання»;

радіо-сюжет «Цілісність землі рідної і народу - одвічно в серці та помислах»;

історична мозаїка «Українська Соборність»;

історична розвідка «За Україну, за її волю»;

– виставка-вшанування «Україна – Соборна, вільна, сильна»;

книжково-ілюстративна виставка « Наша Україна – єдина країна»;

книжкова виставка « Соборність рідної землі – основа нації й народу»;

тематична поличка « На шляху до Соборності»;

–  книжкова виставка «Соборність рідної землі – основа нації й народу».                                                               

31 січня 2017 року  в міському будинку культури відбулася презентація книги професора, голови обласної спілки краєзнавців «Черкащина часів першої української революції 1917 року». Того ж дня   в бібліотечному філіалі №2 відбувся  урок історії «1917-1921: спроба утримати державну незалежність України», в якому прийняли участь вчитель історії Смілянського технікуму харчових технологій та студенти технікуму.   

В це же день в ЗОШ №5 була проведена загальноміська науково-практична конференція «Українська революція і Смілянщина», в якій взяли участь працівники міського краєзнавчого музею.

Протягом І півріччя 2017 року  на базі Смілянської міської централізованої бібліотечної системи було проведено ряд тематичних заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років, а саме:

- історичний етюд «УНР – провісниця держави Україна»;

- виставка однієї книги: І.Мазепа «Україна в вогні й бурі революції»;

- виставка хронограф «Українська революція : перші кроки»;

- тематична викладка літератури « Сторінки історії України»;

- огляд книжково-ілюстративної виставки « Із спогадів про Українську революцію 1917-1921років»;

- історичний колаж « Перший уряд самостійної України».

25 травня  2017 року в Смілянському краєзнавчому музеї, з нагоди відзначення 125 річниці від дня народження Д.В.Жупінаса – уродженця м.Сміли, активного учасника подій Української революції 1917-1921 рр. та утвердження державності, спільно з відділом освіти, молоді та спорту відбувся круглий стіл « Українська революція в обличчях. Д.Жупінас».  

Смілянська міська централізована бібліотечна система взяла участь у обласному заочному конкурсі відеороликів серед юнацтва та молоді, присвяченому 100-річчю Вільного Козацтва.  Конкурс проводився відповідно до Указу Президента України від 22.01.2016 р. № 17/2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 рр». Мета проведення конкурсу – активізація роботи публічних бібліотек з патріотичного виховання юнацтва та молоді, поглиблення знань молодого покоління з історії України та гідного вшанування подій і героїв вільного козацького руху.

В квітні 2017 року на базі бібліотеки-філії № 4 було проведено тематичне досьє  «Видатні історичні постаті Української революції 1917-1921 рр».

У 2018 році було проведено ряд заходів до Дня Соборності України та Дня пам’яті Героїв Крут. На базі централізованої бібліотечної системи відбулись:

- історична розвідка «І об’єднались береги»;  

 - урок пам’яті «Свято історичної державності» ;

-  виставка-вшанування «Соборність Духу, Розуму і Серця» ;

- історична мозаїка «Соборна мати Україна -  одна на всіх, як оберіг»; 

- книжково-ілюстративна виставка «Соборність - шлях до національного примирення і єднання»;

- книжкова виставка «Обнялися береги одного вічного народу»;

 - година пам’яті « В єдності – наша сила»;

- радіо-сюжет ««Єднаючи минуле, теперішнє і майбутнє» …»;

- урок історичної правди « Свято української духовності».      

22 січня 2018 року   на привокзальній площі біля пам’ятника  ім. Т.Г.Шевченка проведено мітинг та покладання квітів.   В міському будинку культури проведено урочистості та святковий концерт. У фойє на огляд жителів та гостей міста було організовано виставку майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. Того ж дня на площі біля Будинку рад представники громадськості, студентська та учнівська молодь міста утворили «Ланцюг єднання». Разом із народним аматорським ансамблем козацької пісні «Заграва» міського будинку культури всі учасники виконали Гімн України.  По закінченні акції було покладено квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та пам`ятної стели воїнів-земляків, які загинули, захищаючи нашу рідну Україну.

До Дня пам’яті Героїв Крут на базі централізованої бібліотечної системи проведено ряд тематичних заходів, а саме:

- урок-спомин « Під Крутами пішли в безсмертя»;

  • година пам’яті «Сторіччю бою під Крутами»;

- героїко-патріотичний вечір «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорених політ»;

  • година мужності: «На Аскольдовій могилі-український цвіт».

На огляд були  представлені виставки реквієм « Герої не вмирають»,

« України обпалений цвіт» та тематична поличка «Вони загинули, щоб

жила Україна».

Також бібліотечними працівниками підготовлений тематичний радіо сюжет «З Мрією до Миру», який прозвучав в ефірі місцевого радіо.

З нагоди відзначення 100-річчя Української революції 1917-1921 років вперше у місті  2 лютого 2018 року проведено “Коло Українського вільного козацтва”.  Урочисте відкриття було проведено на Північному вокзалі станції імені Тараса Шевченка біля вікового дуба, який назвали на честь отамана Якова Водяного. Його онучка та правнучка виконали почесну місію відкриття пам’ятного знака. Яскравим акцентом стала реконструкція бою, який відбувся у 1918 році на тодішній залізничній станції Бобринська, коли козаки вільного козацтва під проводом Якова Водяного отримали перемогу над 8-ю російською армією генерала Муравйова.

Після урочистостей учасники рушили святковою ходою до будинку культури ім.Т.Шевченка, де відбувся святковий концерт, в якому взяли участь творчі колективи та солісти міста, клуб бойових мистецтв з м.Черкаси та козацький гурт із с.Руська Поляна. На огляд була представлена виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, всі бажаючі мали змогу взяти участь в  майстер класах та почастувати козацьким кулішем від підприємств міста.

В травні 2018 року встановлено пам’ятний знак – козацький хрест – борцям за свободу України.

Всі проведені заходи висвітлювалися на сайті Смілянської міської ради та в ЗМІ.

 

 

Реєстрація на сайті

Громадський бюджет

 

Про електронні петиції

Шановні користувачі сайту, якщо Ви бажаєте створити нову петицію, або проголосувати за  вже створену, то дотримуйтесь вимог "Положення про електронні петиції".

Ознайомитися з Положенням про електронні петиції можна в розділі "Нормативні документи / Інші нормативні документи"

В разі порушення вимог цього Положення, Ваш голос не буде врахований.

FM радіо "ТЯСМИН” 106.4

Профіль у соціальній мережі

Картинки по запросу СУБСИДІЇ

КЕС

 

ОБЮ