Муніципальний розвиток

Асоціація міст України

Календар новин

пн вт ср чт пт сб нд
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
пн вт ср чт пт сб нд пн вт ср чт пт сб нд пн вт ср чт пт сб нд
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Онлайн-спостереження

Портал адміністративних послуг

Фонд соціального страхування

 

Правова допомога

ІНВЕСТИЦІЙНИЙ АТЛАС НАДРОКОРИСТУВАЧА

Образ Ветерана

10.10.2019 | 15:38

Амброзія полинолиста належить до карантинних бур’янів, які завдають великої шкоди не лише навколишньому природному середовищу, але й здоров’ю людини. Вона засмічує польові культури, сади, городи, узбіччя доріг, залізничні насипи, луки, пустирі та інші необроблювані землі.

Цей карантинний бур'ян північно-американського походження відзначається високою життєздатністю і пластичністю, високою насінною продуктивністю. Цвіте амброзія з серпня по жовтень. Одна добре розвинута рослина може дати до 100 тисяч насінин, які зберігають схожість від 5 до 40 років. Пилок амброзії є одним з найбільш агресивних алергенів, який викликає алергічні реакції різного ступеня тяжкості та різні клінічні прояви від легкої нежиті до тяжкої бронхіальної астми. Ніякі інші бур'яни і дерева не мають такого великого спектру впливу пилку на шкіру і слизові оболонки людини. Тому, всі заходи по боротьбі з амброзією мають бути направлені на недопущення утворення насіння, повторного засмічення та зниження його запасів в ґрунті. Враховуючи велику шкідливість амброзії полинолистої, як для земельних ресурсів, так і для здоров’я людини, боротьба з нею є одним з важливих і першочергових завдань усіх мешканців нашого міста.

Відповідно до розроблених рекомендацій боротьби з амброзією полинолистою повинна бути комплексна, а саме - застосування біологічного, хімічного та механічного методів.

Одним із ефективних заходів знищення амброзії на території населених пунктів – скошування рослин амброзії до початку цвітіння або виривання з корінням. Найкращим часом для виривання рослин амброзії з корінням є етап дозрівання молодих дорослих особин. У подальшому виривання не є ефективним, тому що воно буде сприяти перенесенню пилку та насіння амброзії разом із вирваними рослинами, а також з робочим інвентарем, одягом тощо.

Інтенсифікація міжвидової конкуренції, насадження кущів, висівання багаторічних трав, здатних подавляти чисельність амброзії, також є ефективними способами знищення амброзії шляхом затінення фотосинтезуючих органів. Із трав можна висівати райграс багаторічний, кострицю червону, райграс однорічний, кострицю очеретяну, тонконіг лучний.

Разом із скошуванням при боротьбі з амброзією доцільно використовувати гербіциди. В залежності від типу угідь та від цільового використання земель можна застосовувати як гербіциди суцільної дії, так і селективні, спеціалізовані гербіциди, що впливають лише на амброзію та не завдають шкоди іншим представникам фітоценозів. Але, при цьому слід додержуватись вимог щодо застосування гербіцидів у межах населених пунктів, житлових кварталів, територій промислових об’єктів та інших установ. Застосування гербіцидів є найбільш ефективним при обробці ними проростків амброзії висотою до 15 см.

Слід зазначити, що вищезазначені заходи матимуть результат лише при їх систематичному виконанні протягом тривалого періоду.

Згідно зі статтею 22 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного добробуту" утримувати земельні ділянки та території в належному санітарному стані зобов’язані не тільки органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, але й усі громадяни.

Правилами благоустрою території міста, які затверджені рішенням Смілянської міської ради від 23.06.2011 № 10-11/VI, визначено обов’язки власників, користувачів підприємств, установ, організацій різних форм власності, фізичними та юридичними особами щодо постійного утримання у чистоті і порядку своїх земельних ділянок, щоденне прибирання в літній період бур’янистої рослинності та своєчасна ліквідація карантинних рослин. За порушення Правил благоустрою території міста передбачена адміністративна відповідальність за ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Тому, звертаємося до керівників підприємств, установ, організацій усіх форм власності, приватних підприємців, голів квартальних комітетів та всіх жителів міста з проханням – вчасно проводити обстеження земель, які знаходяться у Вашій власності або у вашому користуванні, на предмет виявлення амброзії полинолистої та забезпечити знищення кожної виявленої рослини.

Просимо, заздалегідь підготуватися до знищення цього небезпечного бур'яну та не дати йому утворити суцільні зарослі. Збережімо свою землю чистою для майбутніх поколінь!

Реєстрація на сайті

Анонс тижня

9 липня 

14.30 - Засідання виконавчого комітету міської ради, Мала зала Будинку Рад

 

 

 

Про електронні петиції

Шановні користувачі сайту, якщо Ви бажаєте створити нову петицію, або проголосувати за  вже створену, то дотримуйтесь вимог "Положення про електронні петиції".

Ознайомитися з Положенням про електронні петиції можна в розділі "Нормативні документи / Інші нормативні документи"

В разі порушення вимог цього Положення, Ваш голос не буде врахований.

FM радіо "ТЯСМИН” 106.4

Профіль у соціальній мережі

Державні інформаційні ресурси

 

Картинки по запросу СУБСИДІЇ

КЕС

 

ОБЮ

 

covid-19

 

 

 

 

NSZU