Закрити
15.03.2021 | 09:00

15 березня в Україні відзначається Всесвітній День захисту прав споживачів. Допомагає мешканцям нашого міста відстоювати свої права відділ торгівлі, підприємництва та захисту прав споживачів управління економічного розвитку Виконавчого комітету міської ради у межах наданих повноважень. Одним із головних завдань відділу згідно ст.28 Закону України "Про захист прав споживачів" є забезпечення своєчасного та повного розгляду звернень громадян, надання їм кваліфікованої допомоги у вирішенні проблемних питань.

Головними причинами, які змушують громадян звертатись за захистом своїх прав є нарікання на:

• відсутність необхідної інформації на товари та послуги;

• неналежну якість товарів та послуг;

• порушення підприємцями, передбачених законодавством, гарантійних зобов’язань;

• порушення сервісними центрами строку безоплатного усунення недоліків товару;

• відмову підприємців у видачі чеків.

Часто, наприклад, звертаються споживачі з претензією, що вони намагалися в чотирнадцятиденний термін повернути товар, а їм в цьому відмовили. У ст. 9 Закону України “Про захист прав споживачів” чітко зазначено, що в чотирнадцятиденний термін можна обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого його купили, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром, або з інших причин не може бути використаний за призначенням. Слова "непродовольчий" та "належної якості" тут є ключовими. Якщо, придбавши товар, споживач виявив у ньому якийсь недолік, повернути такий товар він не може, навіть протягом чотирнадцяти днів. Може лише вимагати: пропорційного зменшення ціни, безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк, відшкодування витрат на усунення недоліків товару (ст. 8). Крім Закону є ще правила торгівлі, гарантійного ремонту, інші нормативні акти, спрямовані на врегулювання взаємовідносин продавця та споживача.

Чим керуються споживачі під час вибору товару? Можливо, реклама відіграє не останню роль, однак, в даний час найвагомішим аргументом є ціна. Покупців більше приваблюють різноманітні акції та знижки. Звичайно, коли на ринку з’являється новий товар, переглянувши рекламу, за можливості, купуєш цей товар. Але навряд чи споживач і надалі купуватиме товар, якщо він йому не сподобався.

На жаль, як свідчить кількість звернень (за 2020 рік на особистому прийомі розглянуто та врегульовано більше 130 скарг)щодо порушення прав споживачів у сфері торгівлі та платних послуг, деяка частина суб’єктів господарювання працює, порушуючи законодавство про захист прав споживачів. Починаючи з елементарного оформлення куточка покупця в торговельному приміщенні, де повинна бути розміщена інформація про суб’єкта господарювання, витяги з Закону та правила торгівлі, та завершуючи відмовою споживачу в його законних правах та вимогах. Частим явищем є невидача розрахункових документів під час реалізації товару. Хоча, згідно з законодавством, продавець зобов’язаний видати розрахунковий документ, чи то касовий чи товарний чек. А відсутність такого документу згодом позбавляє споживача права висувати свої претензії щодо даного товару. Варто сказати, що не всі підприємці є грубими порушниками прав споживачів. Більше, все таки, добросовісних.

В зв’язку із святом Всесвітнього Дня захисту прав споживачів бажаємо мешканцям Сміли купувати лише якісну продукцію і бути активнішими у захисті своїх прав. Прискіпливо ставитися до вибору товарів й керуватися при цьому не лише яскравими етикетками, а й вмістом продукту.

Для оформлення звернення чи скарги необхідна наявність розрахункового документа, який засвідчує факт купівлі продукції та найменування суб’єкта господарювання і його адреса.

У разі порушень, споживачі завжди можуть звернутися у відділ торгівлі, підприємництва та захисту прав споживачів управління економічного розвитку за адресою: бульв. Г.О. Бобринського, 2, Будинок побуту, 4 поверх.Щоденна сумлінна та плідна праця спеціалістів відділу є надійною запорукою належного рівня якості та безпеки життя громадян.

Начальник відділу торгівлі,підприємництва та захисту прав споживачів Оксана БОЖКО

 

 

МІСЬКИЙ ГОЛОВА

Ананко Сергій Васильович

Реєстрація на сайті

АНОНС ТИЖНЯ

 

24 вересня 8.40 засідання комісії з питань освіти, молоді та спорту, культури, охорони здоров'я , соціального захисту, засобів масової ін-ї

24 вересня 9.00 позачергова сесія

25 вересня з 8.00 до 18.00  стадіоні РПЗ по вул. Мазура Кубок з мотокросу

 

Муніципальний розвиток

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

Міська«Гаряча лінія» з питань COVID-19: вакцинація під час пандемії

Графік роботи: понеділок-п'ятниця 8:00 до 13:00 

субота-неділя 9:00 до 16.00

Телефон: +38 063 668 22 13