Закрити
02.06.2023 | 14:49

Виконавчий комітет Смілянської міської ради нагадує суб’єктам господарювання про те, що для мешканців міста має бути забезпечений безперешкодний доступ до всіх найпростіших укриттів у житлових будинках. За це відповідають балансоутримувачі споруд, приміщень, які входять до фонду захисних споруд цивільного захисту - голови правлінь ОСББ, ЖБК та керівники керуючих компаній.

Відповідно до ст. 2 Кодексу цивільного захисту населення, захисні споруди цивільного захисту - це інженерні споруди, призначені для захисту населення від впливу небезпечних факторів, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.

Частиною 2 ст. 32 Кодексу цивільного захисту України визначено, що найпростіше укриття - це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, інша споруда підземного простору, в якій можливе тимчасове перебування людей з метою зниження комбінованого ураження від небезпечних чинників, а також від дії засобів ураження в особливий період.

Згідно з положеннями ч. 8 ст. 32 Кодексу цивільного захисту України та пунктів 3, 9, 10 «Порядку створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку», утримання фонду захисних споруд у готовності до використання за призначенням здійснюється їх балансоутримувачами - власниками, користувачами, юридичними особами, на балансі яких перебувають захисні споруди (у тому числі споруди, що не увійшли до їх статутних капіталів у процесі приватизації (корпоратизації).

Балансоутримувач забезпечує утримання захисних споруд та інших споруд, що повинні використовуватися для укриття населення, а також підтримання їх у стані, необхідному для приведення у готовність до використання за призначенням відповідно до вимог.

Таким чином, вільний та безперешкодний доступ громадян під час повітряної тривоги до найпростіших укриттів (підвальних приміщень), сховищ та протирадіаційних укриттів має бути забезпечений у відповідності до фонду захисних споруд цивільного захисту м. Сміла.

На захисних спорудах розміщуються покажчики «Укриття». У випадках, якщо найпростіше укриття (підвальне приміщення) закрите, балансоутримувачі житлових будинків зобов’язані розміщувати пам’ятки з інформацією про місцезнаходження ключів від них та відповідальну особу за доступ до укриття.

МІСЬКИЙ ГОЛОВА

Ананко Сергій Васильович

Реєстрація на сайті

АНОНС ТИЖНЯ

28.09.2023 о 14.30 - чергове засідання виконавчого комітету

 

Муніципальний розвиток

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

Міська«Гаряча лінія» з питань COVID-19: вакцинація під час пандемії

Графік роботи: понеділок-п'ятниця 8:00 до 13:00 

субота-неділя 9:00 до 16.00

Телефон: +38 063 668 22 13 

Блок радіо тясмін

Слухати онлайн

ПЛАТФОРМА ВЕТЕРАНА ЧЕРКАСЬКИЙ ВИМІР