Закрити

Електронна петиція – колективне електронне звернення (ініціатива) для голосування громадян, що зареєстровані у місті Сміла, яке за умови набрання необхідної кількості голосів (200 голосів), обов’язкове до розгляду на засіданні Смілянської міської ради чи її виконавчого комітету. Електронна петиція є однією з форм участі громади у здійсненні місцевого самоврядування.

перейти на сторінку можна за ПОСИЛАННЯМ

Інструкцію по користуванню порталом місцеві петиції можна отримати за посиланням ІНСТРУКЦІЯ

Відповідно до статті 23-1. Закону України "Про звернення громадян".

Громадяни можуть звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування з електронними петиціями через офіційний веб-сайт органу, якому вона адресована, або веб-сайт громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції.

В електронній петиції має бути викладено суть звернення, зазначено прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора) електронної петиції, адресу електронної пошти. На веб-сайті відповідного органу або громадського об’єднання, що здійснює збір підписів, обов’язково зазначаються дата початку збору підписів та інформація щодо загальної кількості та переліку осіб, які підписали електронну петицію.

Електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

Відповідальність за зміст електронної петиції несе автор (ініціатор) електронної петиції.

Для створення електронної петиції до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування її автор (ініціатор) заповнює спеціальну форму на офіційному веб-сайті органу, якому вона адресована, або веб-сайті громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронних петицій, та розміщує текст електронної петиції.

Електронна петиція оприлюднюється на офіційному веб-сайті відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування або на веб-сайті громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронних петицій, протягом двох робочих днів з дня надсилання її автором (ініціатором).

У разі невідповідності електронної петиції встановленим вимогам оприлюднення такої петиції не здійснюється, про що повідомляється автору (ініціатору) не пізніше строку, встановленого для оприлюднення.

Дата оприлюднення електронної петиції на офіційному веб-сайті відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, відповідного органу місцевого самоврядування або на веб-сайті громадського об’єднання є датою початку збору підписів на її підтримку.

Відповідні органи державної влади, органи місцевого самоврядування та громадські об’єднання під час збору підписів на підтримку електронної петиції зобов’язані забезпечити:

безоплатність доступу та користування інформаційно-комунікаційною системою, за допомогою якої здійснюється збір підписів;

{Абзац другий частини дев'ятої статті 23-1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1089-IX від 16.12.2020}

електронну реєстрацію громадян для підписання петиції;

недопущення автоматичного введення інформації, у тому числі підписання електронної петиції, без участі громадянина;

фіксацію дати і часу оприлюднення електронної петиції та підписання її громадянином.

Електронна петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів на її підтримку розглядається як звернення громадян відповідно до цього Закону.

Електронна петиція, адресована відповідно Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, розглядається у порядку, встановленому цією статтею, за умови збору на її підтримку не менш як 25000 підписів громадян протягом не більше трьох місяців з дня оприлюднення петиції.

Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строку збору підписів визначаються статутом територіальної громади.

Електронна петиція, збір підписів на підтримку якої здійснювався через веб-сайт громадського об’єднання і яка протягом установленого строку набрала необхідну кількість підписів на її підтримку, не пізніше наступного дня після набрання необхідної кількості підписів надсилається громадським об’єднанням органу, якому адресована петиція, із зазначенням інформації про дату початку збору підписів, дату направлення електронної петиції, загальну кількість та перелік осіб, які підписали електронну петицію (чи посилання на джерело такої інформації в мережі Інтернет), строк збору підписів, назву та адресу електронної пошти громадського об’єднання.

Інформація про початок розгляду електронної петиції, яка в установлений строк набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, оприлюднюється на офіційному веб-сайті відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, відповідного органу місцевого самоврядування не пізніш як через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на підтримку петиції, а в разі отримання електронної петиції від громадського об’єднання - не пізніш як через два робочі дні після отримання такої петиції.

Розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

Якщо електронна петиція містить клопотання про її розгляд на парламентських слуханнях у Верховній Раді України або громадських слуханнях відповідної територіальної громади, автор (ініціатор) петиції має право представити електронну петицію на таких слуханнях. У такому разі строк розгляду електронної петиції продовжується на строк, необхідний для проведення відповідних слухань.

Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування, визначається відповідно Президентом України, Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, місцевою радою.

Про підтримку або непідтримку електронної петиції публічно оголошується на офіційному веб-сайті Президентом України - щодо електронної петиції, адресованої Президенту України, Головою Верховної Ради України - щодо електронної петиції, адресованої Верховній Раді України, Прем’єр-міністром України - щодо електронної петиції, адресованої Кабінету Міністрів України, головою відповідної місцевої ради - щодо електронної петиції, адресованої органу місцевого самоврядування.

У відповіді на електронну петицію повідомляється про результати розгляду порушених у ній питань із відповідним обґрунтуванням.

Відповідь на електронну петицію не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу, якому вона була адресована, а також надсилається у письмовому вигляді автору (ініціатору) електронної петиції та відповідному громадському об’єднанню, яке здійснювало збір підписів на підтримку відповідної електронної петиції.

У разі визнання за доцільне викладені в електронній петиції пропозиції можуть реалізовуватися органом, якому вона адресована, шляхом прийняття з питань, віднесених до його компетенції, відповідного рішення. Президентом України, Кабінетом Міністрів України, народними депутатами України за результатами розгляду електронної петиції можуть розроблятися та вноситися в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроекти, спрямовані на вирішення порушених у петиції питань.

Інформація про кількість підписів, одержаних на підтримку електронної петиції, та строки їх збору зберігається не менше трьох років з дня оприлюднення петиції.

{Розділ II доповнено статтею 23-1 згідно із Законом № 577-VIII від 02.07.2015}

Відповідно статті 16 "Статуту територіальної громади міста Сміли"

1. Кожний смілянин або група смілян мають право звертатись до органів влади всіх рівнів, а також окремих посадових осіб.

2. Звернення смілян розглядаються в порядку, встановленому законодавством України. На звернення дається письмова або усна відповідь у встановлений законом строк.

3. Сміляни, що мають виборче право, можуть вносити до міської ради петиції з пропозиціями про прийняття відповідних актів Сміли, скасування або зміни раніше прийнятих рішень.

4. Для оформлення петиції ініціативна група смілян у кількості не менше 50 осіб реєструє місцеву ініціативу у міській раді та одержує офіційний зразок підписного листа. Після збору підписів смілян петиція подається секретарю ради та реєструється.

5. Пропозиції, що містяться в петиції, розглядаються на черговій сесії міської ради та вносяться до порядку денного засідання міської ради без голосування.

6. Громадяни можуть звернутися до органу місцевого самоврядування з електронними петиціями через офіційний веб-сайт Смілянської міської ради.

7. Електронна петиція оприлюднюється на офіційному сайті Смілянської міської ради протягом двох робочих днів з дня надсилання її автором (ініціатором).

У разі невідповідності електронної петиції вимогам, встановленим в Законі України «Про звернення громадян», оприлюднення такої петиції не здійснюється, про що повідомляється автор (ініціатор) не пізніше строку, встановленого для оприлюднення.

8. Електронна петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів розглядається як звернення громадян.

9. Розгляд електронної петиції, яка в установлений строк набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

10. Відповідь на електронну петицію не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду оприлюднюється на офіційному веб-сайті Смілянської міської ради , а також надсилається у письмовому вигляді автору (ініціатору) електронної петиції.

11. У разі визнання за доцільне викладені в електронній петиції пропозиції можуть реалізовуватися Смілянською міською радою шляхом прийняття відповідного рішення.

12. Електронна петиція розглядається в порядку, встановленому статтею 23-1 Закону України «Про звернення громадян» за умови збору на її підтримку 200 підписів громадян протягом не більше як 30 календарних днів з дня її оприлюднення.

13. Сесія ради скликається для розгляду електронної петиції, що набрала необхідну кількість підписів, протягом строку, встановленого для її розгляду.

14. Порядок розгляду електронної петиції, адресованої органу місцевого самоврядування, визначається міською радою.

15. Сміляни мають право на місцеві ініціативи з приводу будь-яких питань віднесених, до відання місцевого самоврядування.

16. З місцевими ініціативами можуть виступати будь-які групи смілян, що поєднані спільними інтересами.

17. Місцева ініціатива передбачає внесення до міської ради проекту нормативного акту та обґрунтування шляхів вирішення питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування.

18. Розгляд питання, внесеного в порядку місцевої ініціативи, відбувається на черговому відкритому засіданні міської ради з обов'язковою участю ініціативної групи.

МІСЬКИЙ ГОЛОВА

Ананко Сергій Васильович

Реєстрація на сайті

АНОНС ТИЖНЯ

21.01.2025 о 10.00  - засідання  постійної комісії міської ради з питань освіти, молоді та спорту, культури, охорони здоров'я, соціального захисту, засобів масової інформації

21.01.2025 об 11.00   - засідання  постійної комісії міської ради з питань земельних відносин та містобудування, екології та раціонального природокористування

21.01.2025 о 14.30 - засідання  постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства

23.01.2025 о 15.00    - засідання  постійної комісії міської ради з питань місцевого самоврядування, депутатської діяльності, законності, запобігання корупції, надзвичайних ситуацій

24.01.2025 о 10.00   - засідання  постійної комісії міської ради з питань місцевого бюджету, фінансів, податкової політики, розвитку підприємництва, захисту прав споживачів, комунальної власності

29.01.2025 о 10.00 - чергова сесія

31.01.2025 о 14-30- чергове засідання виконавчого комітету

Муніципальний розвиток

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

Міська«Гаряча лінія» з питань COVID-19: вакцинація під час пандемії

Графік роботи: понеділок-п'ятниця 8:00 до 13:00 

субота-неділя 9:00 до 16.00

Телефон: +38 063 668 22 13 

ПЛАТФОРМА ВЕТЕРАНА ЧЕРКАСЬКИЙ ВИМІР

Безплатна правнича допомога