15.07.2021 | 08:39

Уряд схвалив проєкт Указу Президента України «Про створення національного природного парку «Холодний Яр». Парк створять на території Черкаського району Черкаської області, до якого включать 6833,5071 га земель державной власності в постійне користування.

А саме:

6829,5 га земель, що вилучають у Державного підприємства «Кам’янське лісове господарство»;

4,0071 га земель, що вилучають у Черкаської обласної державної адміністрації.

«Екологи, громадські активісти і просто друзі живої природи не одне десятиріччя боролись за створення в Холодному Яру на Черкащині національного природного парку. Сьогодні ми ще на крок наблизились до того, щоб зберегти ці унікальні і типові природні комплекси та передати їх під особливий режим охорони держави»,—прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Холодний Яр є унікальним об’єктом. Це реліктовий лісовий масив у центрі України. Його територія складається із цінних земель, де зосереджено близько 150 унікальних історичних, археологічних, культурних, природних об’єктів, що потребують збереження та охорони.

У Холодноярських лісах збереглися залишки кількох древніх городиш та руїни підземних церков і печер. Тут зафіксоване зростання видів рослин, що занесені до Червоної та Зеленої книг України.

Територія парку входить до Смарагдової мережі Європи (UA000026 Kholodnyi Yar).

24 вересня 8.40 засідання комісії з питань освіти, молоді та спорту, культури, охорони здоров'я , соціального захисту, засобів масової ін-ї

24 вересня 9.00 позачергова сесія

25 вересня з 8.00 до 18.00  стадіоні РПЗ по вул. Мазура Кубок з мотокросу