Відповідно до ст. ст. 269, 270 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі –ПКУ) платниками земельного податку є власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.
Згідно зі ст. ст. 271, 286, 289 ПКУ визначення розміру податку та орендної плати здійснюється на підставі нормативної грошової оцінки земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до законодавства та даних державного земельного кадастру.
Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 1 січня і подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ та у терміни передбачені п. 286.1 ст. 286. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Частиною 3 ст. 23 ЗУ «Про оцінку земель» витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку видається органами, що здійснюють ведення Державного земельного кадастру (Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області).
Смілянською міською радою прийнято рішення від 11.07.2019 № 103-1/VII «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Сміла», яке вступило в дію 01.01.2020 року.
Звертаємо Вашу увагу, що при подачі вищезгаданих податкових декларацій, розрахунок земельного податку необхідно здійснювати на підставі витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, виданих після січня 2021 року.
Відділ земельних відносин
управління архітектури, регулювання забудови
та земельних відносин ВК СМР
- Щоб додати коментар, увійдіть