Шановні жителі громади!
Відповідно до статті 791 Земельного кодексу України земельна ділянка може бути об’єктом цивільних прав виключно з моменту її формування та державної реєстрації права власності на неї.
Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.
Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номеру.
Згідно з ст. 125, 126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникає з моменту державної реєстрації цих прав відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".
Разом з цим, необхідно зазначити, що істотною умовою договору, який передбачає перехід права на об’єкт нерухомого майна (жилий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду), об’єкт незавершеного будівництва є кадастровий номер земельної ділянки на якій знаходиться об'єкт нерухомості.
Тобто, якщо майно розташоване на земельній ділянці, відомості про яку не внесені до Державного земельного кадастру, таке майно неможливо: продати, подарувати, віддати в заставу.
Також, нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт об’єкта будівництва, приєднання до електричних та газових мереж неможливо здійснити без оформленого права на земельну ділянку.
Відповідно до ст. 286 Податкового кодексу України підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру.
У разі, якщо відомості про земельну ділянку не внесені до Державного земельного кадастру, нарахування податку здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до контролюючих органів.
Більшість землекористувачів надають до контролюючого органу відомості про земельну ділянку зазначені в технічному паспорті на садибний житловий будинок, який не є документом на землю та, зазвичай, зазначена площа земельної ділянки є більшою ніж визначена на підставі геодезичного знімання. Тому і нарахований податок за землю є більшим.
З огляду на вищезазначене, повідомляємо про необхідність оформлення прав власності чи користування земельною ділянкою під власним нерухомим майном та державної реєстрації таких прав.
За детальною інформацією щодо оформлення прав на земельні ділянки звертатись до відділу земельних відносин управління архітектури, регулювання забудови та земельних відносин міста, за адресою: м. Сміла, бульвар графа О.Бобринського, 2, пов. 3, каб. 37, 319, або за телефоном (04733) 2-05-98.
- Щоб додати коментар, увійдіть