Відповідно до Закону України від 17.01.2019 року
№ 2671-VIII «Про соціальні послуги» та Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 року «Про організацію надання соціальних послуг» з початку 2021 року спеціалістами управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради прийнято до розгляду, опрацювання та прийняття рішень про надання соціальних послуг більше 80 заяв від громадян міста, що потрапили в складні життєві обставини та потребують отримання соціальних послуг. Оформлено на обслуговування до Смілянського міського територіального центру (соціальна послуга – догляд вдома) 25 громадян. Проведено верифікацію умов обслуговування 75 громадян міста, що знаходяться на обслуговуванні Смілянського міського територіального центру, оформлено на постійне місце проживання до будинків-інтернатів 17 громадян.
Управлінням праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради для прийняття рішень про надання або відмову у наданні соціальних послуг проводиться прийом документів від громадян, що потрапили в складні життєві обставини (похилий вік, часткова або повна втрата рухової активності, пам’яті, невиліковні хвороби, хвороби, що потребують тривалого лікування, психічні та поведінкові розлади, інвалідність, бездомність, тощо).
Відповідно до статті 28 Закону України «Про соціальні послуги» соціальні послуги надаються отримувачам:
1) за рахунок бюджетних коштів;
2) з установленням диференційованої плати залежно від доходу отримувача соціальних послуг;
3) за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб.
Надавачі соціальних послуг державного та комунального секторів надають соціальні послуги:
а) незалежно від доходу отримувача соціальних послуг:
особам, які постраждали від торгівлі людьми і отримують соціальну допомогу відповідно до законодавства у сфері протидії торгівлі людьми, особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, дітям з інвалідністю, особам з інвалідністю I групи, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа віком до 23 років, сім’ям опікунів, піклувальників, прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, сім’ям патронатних вихователів;
б) отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.
З установленням диференційованої плати в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, надаються соціальні послуги отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.
За рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб надаються соціальні послуги:
1) отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб;
2) понад обсяги, визначені державним стандартом соціальних послуг.
Середньомісячний сукупний дохід отримувача соціальних послуг для визначення права на отримання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів або з установленням диференційованої плати визначається за попередні шість місяців, що передують місяцю звернення за наданням соціальних послуг, та обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу його сім’ї на кількість членів сім’ї, які включаються до її складу.
Розмір плати за соціальні послуги визначає надавач соціальних послуг залежно від змісту та обсягу послуг, що надаються. Порядок регулювання тарифів на соціальні послуги затверджується Кабінетом Міністрів України.
За додатковою інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради за адресою: м.Сміла, вул. Михайла Дорошенка, буд.4., тел. 2-47-74.
- Щоб додати коментар, увійдіть