Закрити
13.06.2024 | 11:56

Протягом останнього часу в Україні значно зросли транспортні потоки та міграція населення. Це створює небезпеку занесення особливо-небезпечних інфекцій з вражених регіонів до нашої країни.

 

   Повномасштабна війна може стати причиною поширенню холери. Зруйнована інфраструктура (системи водопостачання та водовідведення), масові поховання на території бойових дій у поєднанні із літнім зростанням температури підвищує ризики появи гострих інфекційних захворювань, зокрема — холери.

   З червня по жовтень в Україні триває сезон підвищеного ризику захворювання на холеру, коли температура навколишнього середовища стає теплою і вологою, що є сприятливими умовами для розмноження холерного вібріону.

  Холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених збудником холери. Холерний вібріон може зберігати життєздатність у воді протягом тривалого часу, у харчових продуктах при кімнатній температурі протягом 2-5 днів, на поверхні плодів і овочів в умовах сонячного освітлення упродовж 8 годин, при низьких температурах та воді — 2 тижні і більше, у кишечнику окремих річкових  тварин — протягом декількох місяців. Під час кип’ятіння холерний вібріон гине протягом хвилини, є малостійким до висушування, до прямого сонячного опромінення, є надзвичайно чутливим до дії звичайних дезінфектантів.

    Джерелом збудника інфекції є людина — хворий або носій вібріонів. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах.

   Без належного лікування може призвести до смерті. Інкубаційний період триває від кількох годин до 5 днів. Хвороба, зазвичай, починається гостро і призводить до різкого зневоднення організму. Першими симптомами холери є діарея (частий, до 10 і більше разів на добу, пронос). При цьому людина втрачає багато рідини — до 20 літрів на добу. У результаті втрати рідини відбувається згущення крові і зневоднення організму.

    Холера відноситься до собливо небезпечних інфекцій, тому хворого госпіталізують в інфекційне відділенення, яке перелаштовують на холерний госпіталь з особливим режимом роботи.

  Фахівці Смілянського міського відділення  Черкаського міськрайонного відділу ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» нагадують, що дотримання простих правил допоможе уникнути захворювання:

  • не купуйте продукти харчування, зокрема — рибу, у місцях стихійної торгівлі;
  • не купайтеся і не ловіть рибу у забруднених водоймах;
  • дотримуйтеся особистої гігієни, ретельно мийте руки перед тим, як брати чи готувати їжу, після відвідування туалету;
  • використовуйте чисту воду;
  • мийте овочі і фрукти перед вживанням;
  • ретельно готуйте їжу, проварюйте чи просмажуйте продукти харчування перед вживанням;
  • кип’ятіння вбиває холерні вібріони вже через 1 хвилину.

 

  При своєчасно розпочатому лікуванні нетяжка форма холери закінчується повним одужанням. За відсутності ефективної терапії протягом 2-3 днів, у хворого може розвинутись кома, можливі летальні наслідки.

 Щоб уберегтись від холери радимо  в жодному разі не пити та не використовувати сиру воду. Мити овочі та фрукти водою, у якості якої впевнені.      

   За можливістю уникати контакту з брудною водою. Добре підсмажувати м’ясо та рибу, не збирати мертву рибу та не вживати її.

 

  Дбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких і не нехтуйте заходами профілактики!

 

  Смілянське міське відділення  Черкаського міськрайонного відділу ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ»

МІСЬКИЙ ГОЛОВА

Ананко Сергій Васильович

Реєстрація на сайті

АНОНС ТИЖНЯ

23.07.2024 о 14.30 - засідання  постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства

25.07.2024 о 9.00 засідання  постійної комісії міської ради з питань освіти, молоді та спорту, культури, охорони здоров'я, соціального захисту, засобів масової інформації

25.07.2024 о 10.00 - засідання  постійної комісії міської ради з питань земельних відносин та містобудування, екології та раціонального природокористування

25.07.2024 о 15.30 - засідання  постійної комісії міської ради з питань місцевого самоврядування, депутатської діяльності, законності, запобігання корупції, надзвичайних ситуацій

25.07.2024 о 14.30 - чергове засідання виконавчого комітету

26.07.2024 о 10.00 - засідання  постійної комісії міської ради з питань місцевого бюджету, фінансів, податкової політики, розвитку підприємництва, захисту прав споживачів, комунальної власності
31.07.2024 о 10.00 - чергова сесія

Муніципальний розвиток

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

Міська«Гаряча лінія» з питань COVID-19: вакцинація під час пандемії

Графік роботи: понеділок-п'ятниця 8:00 до 13:00 

субота-неділя 9:00 до 16.00

Телефон: +38 063 668 22 13 

Блок радіо тясмін

Слухати онлайн

ПЛАТФОРМА ВЕТЕРАНА ЧЕРКАСЬКИЙ ВИМІР

Безплатна правнича допомога