10.07.2024 | 12:11

Два місяці тому ми вперше познайомились онлайн із мером міста Бургуен-Жальє Вінсентом Крікі та командою, яка займається допомогою українським дітям. У цю суботу вже відправили смілянських юнаків і дівчат у подорож до Франції. Дякую всім, хто був залучений у цей процес. Проведена дійсно велика підготовча і організаційна робота.

Все розпочалось із бажання допомогти землякам Юліанни Химчук та її чоловіка Франсуа. Вони організували телеміст між Смілою та французьким містом Бургуен-Жальє. Там ми домовились про відпочинок смілянських дітей. Юліана є представником волонтерської організації «Europe Prykhystok». Вони організували логістику поїздки (транспорт, готель і харчування під час поїздки). Також надавали адміністративну допомогу і консультування французів та українців, координували процес підписання меморандуму та полегшили комунікацію між Бургуен-Жальє і Смілою.

Французи запросили наших дітей на двотижневий відпочинок. Це 23 хлопців і дівчат віком 14-17 років. Приймаюча сторона організувала та профінансувала юним смілянам перебування у їхньому місті (харчування, проживання та діяльність у Франції). Для дітей вже розплановані культурні заходи, екскурсії та спортивні розваги.

Від нас залежало підготувати всі документи дітям, оформити цілий набір дозволів, оформити їм страховки та, власне, обрати хлопців і дівчат. У групу увійшли діти із родин загиблих Героїв, сімей, де батьки є учасниками бойових дій або мають поранення.

Ця мандрівка дітей – перший крок для прокладання містка дружби та взаємодії між Смілою та Францією. З собою сміляни повезли символічні подарунки від нашого міста для приймаючої сторони. Попереду у дітей два тижні насиченого і цікавого відпочинку у Бургуен-Жальє.

23.07.2024 о 14.30 - засідання  постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства

25.07.2024 о 9.00 засідання  постійної комісії міської ради з питань освіти, молоді та спорту, культури, охорони здоров'я, соціального захисту, засобів масової інформації

25.07.2024 о 10.00 - засідання  постійної комісії міської ради з питань земельних відносин та містобудування, екології та раціонального природокористування

25.07.2024 о 15.30 - засідання  постійної комісії міської ради з питань місцевого самоврядування, депутатської діяльності, законності, запобігання корупції, надзвичайних ситуацій