07.07.2021 | 12:04

Сім років тому в місто прийшла сумна звістка – на сході загинув перший смілянин. Це був Євген Войцехівський. Загиблий мав дружину і двох синів - 3 та 5 років. До свого 35-ліття Євген Войцехівський не дожив 9 днів.

Через декілька днів сотні смілян, які прийшли до Будинку рад, прощалися з Євгеном. Труну з тілом Євгена побратими несли на руках декілька кілометрів до кладовища Орел», хоч поруч їхав катафалк…

Євген Войцехівський був справжнім воїном. Адже в армії служив десантником, а згодом виконував миротворчу місію в колишній Югославії. Тобто, він добре знав, що таке війна. Тоді на церемонії прощання хлопці з його загону розповідали, як він брав на себе найважчі завдання і часто виконував їх сам, жаліючи своїх молодих і необстріляних підлеглих.

Вороги знали його як Чеха. Це було козацьке назвисько Євгена. Знали і боялися. Лише за інформацію про нього пропонували чималі гроші. Не виключено, що провокація, внаслідок якої він загинув, була спрямована саме проти нього. Адже в російських ЗМІ вже радісно повідомили про загибель ще одного «бандита», який тероризував «білих» і «пухнастих» сепаратистів. Вороги радіють, отже ми втратили справжнього воїна. Його неозброєного було вбито на рідній українській землі.

Войцехівський відбув весь Майдан у Києві, потім був активістом Черкаської самооборони, а тоді зібрався і поїхав на схід України, вважаючи, що там він потрібний більше. Він мріяв зайти у Чорне море по саме серце у звільненому Криму. Не судилося, напевне це здійснять його сини.

Сьогодні, у роковини загибелі, до могили Євгена прийшли рідні, побратими – учасники АТО, представники влади та громадськості. Присутні поділилися спогадами про Євгена, а найважливіші слова пролунали від мами Євгена: «Я дякую Вам, що бережете пам'ять про нього - це допомагає і нам, його рідним, переживати важку втрату. Це вселяє віру, що його смерть не була даремною. Говорять, що час лікує все, а ні – я ніколи з цим не зможу змиритися. Для мене найстрашнішим буде той момент, коли я знову у такий день прийду на могилу сина і я буду тут стояти одна…»

Пам`ять про Євгена, Героя - Захисника України, залишиться назавжди у серцях рідних та смілян.

24 вересня 8.40 засідання комісії з питань освіти, молоді та спорту, культури, охорони здоров'я , соціального захисту, засобів масової ін-ї

24 вересня 9.00 позачергова сесія

25 вересня з 8.00 до 18.00  стадіоні РПЗ по вул. Мазура Кубок з мотокросу