Закрити
27.02.2026 | 15:02

Ліки мають бути доступними для всіх. Уряд продовжує комплекс заходів, який дозволить підвищити прозорість цін і дасть можливість людям обирати найвигідніший варіант. 

Відтепер разом з е-рецептом зʼявиться інформація про три найдешевші варіанти потрібних ліків у Національному каталозі цін. Ця функція буде доступна у вигляді QR-коду на паперовій пам’ятці до е-рецепта, яку можна отримати у лікаря.

Як поточнила очільниця Уряду, це допоможе вибрати ліки відповідно до свого бюджету й не доплачувати за бренд. У каталозі можна буде побачити всі доступні препарати з тією ж діючою речовиною, дозуванням і формою випуску. А також три варіанти препаратів за найнижчою ціною. Щонайменше один із цих варіантів обов’язково має бути в наявності в будь-якій аптеці.

На першому етапі така можливість доступна для однокомпонентних рецептурних ліків у формі таблеток і капсул, які купуються за власні кошти. Надалі рішення буде масштабуватися на інші препарати.

Національний каталог містить граничні ціни, тобто аптеки не можуть продавати ліки дорожче цієї ціни.

Ознайомитися з Національним каталогом цін можна тут.

За інформацією Урядового порталу

МІСЬКИЙ ГОЛОВА

Ананко Сергій Васильович

Реєстрація на сайті

АНОНС ТИЖНЯ

 

 

 

єВідновлення

 

Мапа захисних споруд

Для перегляду мапи захисних споруд міста, перейдіть за посиланням

 

Безбар'єрний простір

Муніципальний розвиток

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

ПЛАТФОРМА ВЕТЕРАНА ЧЕРКАСЬКИЙ ВИМІР

Безплатна правнича допомога