ЗВІТ

про відстеження результативності регуляторного акта

1.  Назва регуляторного акта: рішення Смілянської міської ради від 26.01.2017 року № 37-10/VII «Про затвердження Правил торгівлі на ринках міста».

2. Виконавець заходів з відстеження: Управління економічного  розвитку  виконавчого комітету Смілянської міської ради.

3. Ціль прийняття рішення: упорядкування торгівлі на ринках  міста Сміла, вирішення назрілих проблемних питань у діяльності ринків усіх форм власності та організаційно-правових форм, здійснення ефективного контролю за роботою ринків, створення належних умов для роботи продавців, обслуговування та захисту прав споживачів.

4. Строк виконання заходів з відстеження: відстеження результативності  регуляторного акта проводиться раз на кожні три роки. Строк дії регуляторного акта не обмежений у часі. Термін відстеження 18.01.2021

5. Тип відстеження: періодичне.

6. Методи одержання результатів відстеження: аналіз статистичної інформації, опитування суб’єктів господарювання.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, способи одержання даних: відстеження результативності цього регуляторного акта проводилося шляхом аналізу дотримання суб’єктами господарювання, у підпорядкуванні яких є ринки та  продавцями  вимог чинного законодавства України з питань торгівлі на ринках.

8. Кількісні та якісні показники результативності прийняття рішення:

Головним чинником результативності даного регуляторного акта є зменшення кількості звернень з питань організації роботи ринку, торговельного обслуговування  покупців, створення умов торгуючим тощо.

Якісні показники:

Правила спрямовані на сталий розвиток ринкової торгівлі та інфраструктури ринку, про що свідчить удосконалення функціонування ринку, поліпшення його зовнішнього вигляду, забезпечення належних умов для здійснення торгівлі та обслуговування покупців. На ринку здійснено низку заходів, направлених на визначення загальної стратегії його розвитку, підвищення соціально-економічної ефективності їх діяльності, зміцнення матеріально-технічної бази, проведення реконструкції, благоустрою територій та технічне переобладнання з метою покращення умов праці продавців та обслуговування покупців. Так, на теперішній час на території ринку проведено переобладнання відкритих торговельних прилавків на ролетні конструкції, з метою безпечного пересування здійснено укладання тротуарної плитки на території ринку.

Кількісні показники:

Сучасний стан функціонування ринків передбачає посилення вимог до порядку здійснення торговельної діяльності, захисту прав споживачів і учасників торгівлі на ринку. Ринок забезпечує мешканців міста найбільш різноманітним асортиментом товарів та послуг за цінами та якістю, що в значній мірі задовольняють попит споживачів.

Показники, які характеризують результативність роботи регуляторного акту, наведені в наступній таблиці:

Сфера впливу

Вигоди

Витрати

Сфера інтересів

- Можливість отримання якісного обслуговування на ринках міста

Відсутні

- Можливість розвитку на території міста сучасних підприємств ринкової торгівлі

Сфера інтересів суб’єктів господарювання

Можливість здійснювати торгівельну діяльність у відповідності до вимог діючого законодавства

Відсутні

За період дії регуляторного акту з 26.01.2017 року, звернень від мешканців міста та підприємців щодо внесення змін в діючі Правила торгівлі на ринках  м. Сміла на адресу виконавчого комітету Смілянської міської ради не надходило.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня  досягнення визначених цілей: прийняття регуляторного акта спрямовано на підвищення ефективності функціонування  ринків,  як важливого структурного елементу ринкової економіки, поступове перетворення ринків у сучасні торговельно-сервісні комплекси;  забезпечення належних умов для здійснення торгівлі та обслуговування покупців на ринках, захист прав споживачів; контроль за організацією роботи ринків; створення необхідних умов для продажу сільськогосподарської продукції безпосередньо її виробниками; упровадження ефективного контролю за якістю і безпекою товарів, що реалізуються на ринках.

Начальник управління

економічного розвитку                                                  Олександр ПЛАКСА

___.____.2022 о ____.00

субота-неділя 9:00 до 16.00